• کد خبر: 38879
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: دوشنبه 10 فروردین 1394 - 22:36
  + عکس
  خانه ابراهیمی‌ها یکی از جاذبه‌های گردشگری اشکذر است که علی‌رغم معرفی آن در بنرها و بروشرهای راهنمای گردشگری شهرستان؛ درب این بنای تاریخی به روی گردشگران بسته است.

  به گزارش اشکذر نیوز، خانه ابراهیمی‌ها یکی از جاذبه‌های گردشگری اشکذر است که علی‌رغم معرفی آن در بنرها و بروشرهای راهنمای گردشگری شهرستان؛ درب این بنای تاریخی به روی گردشگران بسته است.

  خانه تاریخی ابراهیمی اشکذر از یادگارهای دوره قاجاریه به شماره 27398 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است که عملیات مرمت و بازسازی آن در سال 1388 آغاز و در سال 1390 پذیرای گردشگران شد.

  خانه تاريخي ابراهيمي اشکذر با پلان مستطيلي در دو طبقه بناشده و داراي 2 بادگير و درب ورودي است و حياط آن در مرکز قرار دارد.

  ریس میراث فرهنگی و صنایع‌دستی اشکذر علت تعطیلی این مکان در تعطیلات نوروزی را کمبود اعتبار بیان کرد و از آمادگی اداره میراث فرهنگی و صنایع‌دستی برای واگذاری این بنا تاریخی به بخش خصوصی خبر داد.

  گفتنی است این جاذبه گردشگری در سال‌های گذشته به‌عنوان مرکز آموزش صنایع‌دستی در رشته‌های سرمه‌دوزی، مشبک، منبت، معرق‌کاری، گلیم‌بافی، گلدوزی سنتی، سفالگری و چرم‌دوزی فعالیت داشته است.

   

  خانه تاريخي ابراهيمي اشکذر خانه تاريخي ابراهيمي اشکذر خانه تاريخي ابراهيمي اشکذر خانه تاريخي ابراهيمي اشکذر

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/fdRJU

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *