یزد- در مراسم گرامیداشت روز جهانی داوطلب با حضور جمعی از مسوولان و به میزبانی هلال احمر شهرستان اشکذر، داوطلبان جمعیت هلال احمر استان یزد تجلیل شدند.

به گزارش اشکذر خبر، محمد عشقی در این مراسم ضمن قدردانی از تلاش های داوطلبان هلال احمر اظهار کرد: کار داوطلبانه با عشق خدمت به همنوعان عجین است و کار داوطلبانه حرکتی انسانی و متاثر از اخلاق معنوی است که جز با اخلاص، ایمان و شناخت متصور نیست و استمرار و تعمیق مشارکت اجتماعی در گرو حرکت وسیع و مستمر داوطلبانه نخبگان و خیران و فعالان اجتماعی است.

وی با بیان اینکه خدمت داوطلبانه در جمعیت هلال احمر لذتبخش است، عنوان کرد: بی تردید هدفی والاتر از خدمت به همنوع برای بشریت متصور نیست و داوطلبان تنها کسانی هستند که این هدف را با دل و جان به ظهور می رسانند.

عشقی عنوان کرد: روز جهانی داوطلب در جمعیت هلال احمر نیز بهانه‌ای زیبا برای تقدیر از کسانی است که بدون چشمداشت و تنها به واسطه وظیفه شهروندی و انسانی خویش فارغ از رنگ و نژاد و زبان برای ایثار و کمک به همنوع اعلام آمادگی کرده و در خط مقدم انسانیت حضوری فعال دارند.

اهدای کارت داوطلبی به فرماندار شهرستان اشکذر

فرماندار شهرستان اشکذر نیز در این مراسم ضمن قدردانی از زحمات تمامی داوطلبان هلال احمر با تبریک روز جهانی داوطلب به همه داوطلبان هلال احمرو دیگر داوطلبان عرصه سلامت و بسیج اظهار کرد: فداکاری های نیروهای داوطلب هلال احمر و بسیج در عرصه های مختلف امدادی و داوطلبانه زبانزد بوده است و کار داوطلبانه جز با نیّت خیر، صادقانه و مشفقانه مشارکت در امر معنوی امکانپذیر نیست و این مهم نیز در گرو حضور آگاهانه در اعمال مسوولیت اجتماعی افراد جامعه است.

وی عنوان کرد: ایثارگری و رشادت از مهمترین نشانه‌های امدادگران جمعیت هلال احمر است؛ چراکه ایثار، فداکاری و مهربانی بدون تردید با نام جمعیت می‌درخشد.

در پایان این مراسم کارت داوطلب فرماندار اشکذر به وی اعطا شد.

همچنین در این مراسم از ۳۶ داوطلب، پزشک و خیر فعال و برتر هلال احمر استان و از مدیران عامل سابق و معاونین داوطلبان سابق هلال احمر استان بعنوان عضو داوطلب تجلیل بعمل آمد.

این مراسم مهمان ویژه ای داشت و ادای احترام به پیکر مطهر شهید گمنام از ویژه های این مراسم بود.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/sLCrJ