حضور نوجوانان در شورای فرهنگ عمومی یک شهر برای ارائه یک پیشنهاد و دفاع از آن اتفاق کم نظیر یا بی‌نظیری است که در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اشکذر رقم خورد.

به گزارش اشکذر خبر؛ حضور نوجوانان در شورای فرهنگ عمومی یک شهر، برای ارائه یک پیشنهاد و دفاع از آن اتفاق کم نظیر یا بی نظیری هست که در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اشکذر رقم خورد.

روح الله ردایی فرماندار شهرستان اشکذر در این جلسه گفت: ما در حال تهیه سند عملیاتی برای پیشرفت همه جانبه شهرستان اشکذر هستیم ، در این سند آموزش و پرورش کلیدی ترین نقش را دارد ، امثال روز من الحبیب ” از دوست ” که دانش آموزان شهرستان اشکذر پیشنهاد داده اند می‌تواند به عنوان زیر بنا برای سند پیشرفت در حوزه تعلیم و تربیت در شهرستان اشکذر قرار گیرد.

۲۲ اسفند ۱۴۰۱ به مناسبت روز بزرگداشت شهداء جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اشکذر چند میهمان متفاوت داشت ، نوجوانانی که آمده بودند برای تقویم شهرستان خود تاریخ سازی کنند.

در سال ۱۳۹۸ پس از شهادت سردار دل‌ها نامه‌ای به نام لبیک یا امام نوشته بودند و پاسخ آن نامه از طرف رهبر معظم انقلاب اسلامی چهارم اسفند ۱۳۹۸ به دست آنها رسیده بود؛ برای همین روز چهارم اسفند را به نام روز من الحبیب از دوست دانش آموزان شهرستان اشکذر نامگذاری کرده بودند و حالا آمده بودند در جلسه شورای فرهنگ عمومی تا این روز را در تقویم شهرستان خود به همین نام ثبت کنند؛ در خواستی که دوسال پیش از امام جمعه اشکذر در حضور آیت الله ناصری خواسته بودند.

بر این اساس؛ با در خواست این دانش آموزان با نامگذاری روز چهارم اسفند به نام روز من الحبیب از دوست دانش آموزان شهرستان اشکذر موافقت شد.

این دانش آموزان هدف از این تاریخ سازی خود را عملی کردن وصیت هزار شهید دانش آموز استان یزد در اطاعت از ولایت فقیه و نشرو عملیاتی ساختن سفارشات رهبر عزیز انقلاب در زمینه ۲۵ معیار نوجوان نمونه در پنج سلامت معنوی، اخلاقی، علمی و فکری، سیاسی و جسمی در شهرستان اشکذر عنوان کردند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/qTBeu