• کد خبر: 21570
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392 - 01:59
  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در اردکان:
  نماینده مردم یزدو صدوق در اختتامیه جشنواره فرهنگی هنری دانش آموزی استان یزد در اردکان خطاب به دانش آموزان گفت: امروز شهید شدن در مقابل تهاجم فرهنگی این نیست که در مقابل تانک و سخت افزار دشمن بایستیم بلکه باید با استعدادهایتان با ابداع طرح، نوآوری و شکوفایی بتوانید در مقابل تهاجم فرهنگی بایستید.

  به گزارش نسیم صادق به نقل از یزد رسا، سی و یکمین جشنواره استانی مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان استان یزد در اردکان با حضوز ۲۵۰۰ دانش آموز در دو گروه پسران و دختران با حضور مسئولان استان به کار خود پایان داد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه الغدیر،  محمد صالح جوکار در سی و یکمین جشنواره استانی مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان استان در اردکان خطاب به دانش آموزان اظهار داشت: شما در شهرستانی هستید که به نام شهرستان علم و ادب شناخته می شود. علمای بزرگی از این شهرستان بر خواستند و تاثیرات بسزایی بر کشور داشتند و در رونق بخشیدن به حوزه های علمیه، عرصه فرهنگ و هنر تاثیر گزار بودند.

  نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نام یزد و یزدی همراه با فرهنگ، هنر و ادب است گفت: استان یزد با میراث عظیم فرهنگی ۳۰۰۰ ساله برای امروز ما افتخار است که آن را در ویترین فرهنگی استان خود نشان می دهیم.

  وی ادامه داد: امروز می خواهیم بیان کنیم که ما مردم استان یزد اهل فرهنگ و علم هستیم و این توانمندی در مدارس ما وجود دارد چنانکه رهبر معظم انقلاب در سفری که به یزد داشتند استان مارا شهر علم و عبادت نام گذاری کردند.

  جوکار با اشاره به چشم انداز بیست ساله کشور و کسب جایگاه نخست در این چشم انداز از لحاظ علمی، فرهنگ، فناوری و اقتصاد خطاب به دانش آموزان گفت: کسانی که در این کشور باید فعال باشند و نقش آفرینی کنند که به آن جایگاه برسیم شما دانش آموزان هستید.

  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: امروز آمادگی شما ایده آفرینی و خلاقیتی که در عرصه فرهنگ و هنر دارید فرجام بهتری را در این کشور رقم خواهد زد.

  نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ۲۶۰۰۰ شهید دانش آموز در هشت سال دفاع مقدس خطاب به دانش آموزان عنوان کرد: این ۲۶۰۰۰ شهید دانش آموز بالاترین هنر و افتخار را کسب کردند و در سایه تلاش،  فداکاری، ایثار و ایمان توانستند حقانیت این نظام رابه دنیا اثبات کنند.

  وی ادامه داد: امروز شهید شدن در مقابل تهاجم فرهنگی این نیست که در مقابل تانک و سخت افزار دشمن بایستیم و شما باید با استعدادهایتان از این فرصت استفاده نمایید و با ابداع طرح و نوآوری و شکوفایی بتوانید در مقابل تهاجم فرهنگی بایستید.

  انقلاب ما درسایه سردودهای انقلابی شکل گرفت

  جوکار خاطرنشان کرد: انقلاب ما در سایه همین سرود ها شکل گرفت بر همین اساس سرود های زیبای شما می تواند افتخار آفرین برای جامعه باشد اگر دارای محتوا و پیام برای مخاطبین خود باشد .

  نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر و تقدیر از مدیرکل آموزش و پرورش و همکاران این سازمان به خاطر اهمیت دادن به مسئله فرهنگ و برگزاری این جشنواره دانش آموزی بیان کرد: در عرصه سرود همین سرودی زیبا که شما اجرا می کنید اگر همراه با آهنگ، شعر با محتوا و خوب باشد می تواند بالاترین حرکت را در جامعه ایجاد نماید.

  این مراسم با حضور مسئولین آموزش و پرورش استان ، مسئولین اردکان و مسئولین سپاه برگزار شد.

  گفتنی است برگزیدگان این جشنواره به مسابقات کشوری اعزام خواهند شد.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/JAEbd

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *