• کد خبر: 18962
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: دوشنبه 19 فروردین 1392 - 15:06
  آرزوی دیرینه دانشگاه علوم پزشکی یزد محقق شد
  رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: دانشگاه علوم پزشکی یزد به عنوان نخستین دانشگاه تاسیس شده پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به تیپ یک ارتقا یافت.

  سیدجلیل میرمحمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یزد اظهار داشت: به استناد رای صادره در دویست و دومین جلسه شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی، این دانشگاه به عنوان نخستین دانشگاه تاسیس شده پس از پیروزی انقلاب اسلامی از تیپ دو به تیپ یک ارتقا یافت.

  این مسئول افزود: دانشگاه علوم پزشکی یزد، نخستین دانشگاه تاسیس شده پس از پیروزی انقلاب اسلامی است که به فرمان مقام معظم رهبری در زمان ریاست جمهوری ایشان و به همت شهید بزرگوار، آیت‌الله صدوقی تاسیس شده است.

  وی با اشاره به توانمندی‌های این دانشگاه افزود: دانشگاه علوم پزشکی یزد هم‌اکنون به عنوان قطب درمانی در منطقه جنوب شرق کشور مطرح است که در زمینه‌هایی همچون علوم تولیدمثل و ناباروری همچنین در زمینه اعمال جراحی قلب، قطب درمان منطقه جنوب شرق کشور به شمار می‌رود.

  میرمحمدی با اشاره به شعبه بین‌الملل این دانشگاه تصریح کرد: شعبه بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی یزد از معدود شعبه‌هایی است که به تمام امکانات و تجهیزات لازم در رشته‌های مختلف کارشناسی ارشد، دکترا و تحصیلات تکمیلی مجهز است و به طور مجزا در مرکز استان فعالیت می‌کند.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با اشاره به تولید علم و انجام پژوهش‌های علمی در این مرکز دانشگاهی عنوان کرد: رشد پژوهشی این مرکز دانشگاهی در زمینه انجام مقالات علمی متعدد، قابل توجه بوده است.

  میرمحمدی یادآور شد: این مرکز دانشگاهی همچنین در زمینه بهداشتی نیز از نخستین استان‌های کشور بوده است و با تدوین سند جامع سلامت، آینده خوبی برای استان رقم می‌خورد و این سند با همکاری‌های بین بخشی در حال اجراست.

  وی ادامه داد: این دانشگاه همچنین با توسعه فضاهای آموزشی، پژوهشی و بهداشتی و درمانی تلاش کرده است تا سطح خدمات سلامت را در این استان ارتقا ببخشد از طرف دیگر هم‌اکنون نزدیک به 40 مرکز تحقیقات در این دانشگاه در حال فعالیت است که با انجام پروژه‌های مختلف پژوهشی در راستای اهداف آموزشی به بهداشت درمان و سلامت خدمت می‌کند.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، پذیرش 40 درصدی بیماران استان‌های همجوار در یزد را از دیگر افتخارات نخستین دانشگاه تاسیس شده پس از پیروی انقلاب اسلامی دانست.

  وی بیان کرد: همچنین این مرکز در حوزه آموزشی نیز طی سال‌های اخیر اقدام به پذیرش دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی اعم از کار‌شناسی ارشد، دکترا، دکترای تخصصی و فلوشیپ کرده است.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/UmwbV

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *