• کد خبر: 19185
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: چهارشنبه 21 فروردین 1392 - 18:09
  ريیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان یزد از میزبانی این دانشگاه در نهمین دوره مسابقات کشوری جشنواره قرانی خبر داد

  به گزارش نسیم صادق به نقل ازايسنامنطقه يزد، دکتر “ناصر صدرا ابرقویی” ضمن بیان این خبر افزود: به حول و قوه الهي و با تلاش‌های صورت گرفته و همچنین موافقت مسئولان ستاد مرکزی دانشگاه جامع، توانستیم افتخار میزبانی نهمین دوره جشنواره بزرگ قرانی کشور را داشته باشیم.

  وی ادامه داد: اين دوره از جشنواره در سه بخش دانشجويان، مدرسان و كاركنان برگزار مي‌شود كه دانشگاه جامع علمی کاربردی استان میزبان نهمين دوره جشنواره قرآني دانشجويان، دومين دوره جشنواره قرآني كاركنان و نخستين دوره جشنواره مدرسان علمي كاربردي خواهد بود.

  ريیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان همچنين تصریح کرد: جشنواره دانشجويي در پنج بخش شفاهي، كتبي، پژوهشي، ادبي و هنري برگزار مي‌‌شود كه بخش شفاهي در رشته‌هاي قرائت به روش تحقيق، قرائت به روش ترتيل، حفظ يك و سه جزء، حفظ پنج، 10 و 20 جزء پيوسته و حفظ كل قرآن کریم؛ بخش كتبي در رشته‌هاي فرازهاي قرآن و عترت، دیدگاه و سیره معصومین(ع)، مفاهيم قرآني و قرآن‌شناسي؛ بخش پژوهشي در رشته‌هاي پژوهش يا كتاب قرآني، مقاله قرآن و عترت، نرم‌افزار و وبلاگ‌نويسي؛ بخش ادبي در رشته‌هاي شعر، داستان، نمايشنامه‌نویسی و فيلمنامه‌نویسی و بخش هنري در رشته‌هاي خوشنويسي، طراحي و نقاشي، ‌نماهنگ، عكس و‌ تذهيب برگزار خواهد شد.

  وي اظهار كرد: همچنین نخستين دوره جشنواره مدرسان در سه بخش شفاهي در رشته‌هاي هفتگانه حفظ و قرائت، بخش كتبي در دو رشته مفاهيم قرآني و دیدگاه و سیره معصومین(ع) و بخش پژوهش در سه رشته نظریه‌پردازی و پاسخ‌پژوهی، تحلیل و نقد کتب قرآن و عترت و تحقیقات قرآن و عترت برگزار خواهد شد.

  صدرا ابرقویی ادامه داد: بخش جشنواره كاركنان نيز در دو بخش شفاهي در رشته‌هاي هفت‌گانه حفظ و قرائت، بخش كتبي در دو رشته مفاهيم قرآني و دیدگاه و سیره معصومین(ع) و بخش پژوهشي در رشته تحقيق يا مقاله قرآن و عترت برگزار مي‌شود.

  وي تاکید کرد: جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمي كاربردي با هدف اعتلاي دانش، ايمان، اخلاق و بصيرت ديني دانشگاهيان و توسعه فضاي معنوي و قرآني در دانشگاه و زمينه‌سازي انس و الفت بیشتر دانشگاهيان با قرآن كريم و سيره معصومين(ع) و تدبر و عمل به آن آموزه‌ها برگزار مي‌شود.

  ‌اين مسئول اعلام كرد: مهلت ثبت‌نام در اين جشنواره تا تاريخ 31 فروردين سال 1392 مي‌باشد و ثبت‌نام نيز از طريق سامانه اينترنتي به نشاني “www.uast.ac.ir” صورت مي‌پذيرد.

  وی اظهار امیدواری کرد: امسال نیز همچون سال‌های گذشته شاهد استقبال دانشجویان، مدرسان و کارکنان از جشنواره قرآن و عترت باشیم.

  ريیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان یزد در پایان تصریح کرد: اين جشنواره در دو سطح استاني و كشوري برگزار مي‌شود كه مرحله استاني آن در ارديبهشت ماه 92 و مرحله كشوري جشنواره در شهريورماه 92 برگزار خواهد شد.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/vVaCP

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *