• کد خبر: 82806
   منتشر کننده: امیرحسین نجیبی
    تاریخ انتشار: سه شنبه 1 مرداد 1398 - 21:04
  دادستان‌های شهرستان تفت و اشکذر در ادامه تغییراتی که در بخش‌های مختلف دادگستری یزد صورت گرفته بود، تغییر کردند.

  به گزارش اشکذر خبر، با شروع فعالیت حجت‌الاسلام رئیسی به عنوان رئیس قوه قضائیه، موج تغییرات در استان‌ها هم بر اساس سیاست‌گذاری جدید وی آغاز شد و مهم‌ترین اصل در این تغییرات بر استفاده از ظرفیت‌های بومی گذاشته شد.

  نخستین تغییر این دستگاه در استان یزد مربوط به تغییر رئیس بود و محمدرضا حبیبی مدیرکل اصفهانی دادگستری یزد به عنوان مدیرکل اصفهان منصوب و غلامعلی دهشیری معاون وی که اهل یزد و از مدیران توانمند استان به حساب می‌آمد، به عنوان مدیرکل یزد معرفی شد.

  پس از این تغییر، سایر تغییرات هم در روند کاری دادگستری یزد صورت گرفت و علاوه بر بومی بودن، نکته حائز اهمیت در ارتباط با انتصاب‌های جدید، جوان‌گرایی و توجه به تخصص افراد بوده به گونه‌ای که دادستان کل استان یزد از بین جوانان و به عنوان جوان‌ترین دادستان کشور معرفی شد و دادستان پیشین یزد هم قائم مقام رئیس کل دادگستری استان شد.

  در ادامه این تغییرات، نوبت به انتصاب دادستان‌های شهرستان‌های یزد شد که در نخستین تغییر، نوبت به شهرستان‌های تفت و اشکذر رسید.

  از این رو و در حکمی از سوی رئیس قوه قضاییه، رضا ملکی سورکی به سمت دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تفت و سید محمد ابراهیم اقبالی زارچ به عنوان دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اشکذر منصوب شدند.

  در متن احکام از سوی آیت الله رئیسی برای این دو دادستان آمده است: »امید است با در نظر داشتن اهمیت امر قضا و مسئولیت‌های سنگین ناشی از آن، اجرای عدالت اسلامی و رسیدگی به محرومین و ستمدیدگان و حمایت از حقوق مشروع مردم را سر لوحه کار خود قرار داده و در انجام وظایف موفق باشید.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/eOdWr

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *