• کد خبر: 91190
   منتشر کننده: علی مشیری نیا (سردبیر)
    تاریخ انتشار: سه شنبه 9 اردیبهشت 1399 - 16:42
  تاکید فرماندار شهرستان اشکذر بر ایجاد وقف جدید
  فرماندار شهرستان اشکذر: با سوق دادن وقف‌هاي جديد به سمت كمك به حوزه‌هاي علميه مي‌توان نيازهاي اين بخش را برطرف كرد و در راه تقويت اين مراكز قدم برداشت.

  به گزارش اشکذر خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان اشکذر؛ اولین نشست هیئت امنا حوزه علمیه خواهران فاطمیه شهرستان اشکذر با هادی نسب فرماندار و حجت الاسلام طالبیان امام جمعه اشکذر در سال جدید در سالن کوثر فرمانداری برگزار شد.

  فرماندار شهرستان اشکذر در این نشست بر لزوم ایجاد وقف جدید در زمینه حوزه های علمیه تاکید کرد و گفت: با سوق دادن وقف‌های جدید به سمت کمک به حوزه‌های علمیه می‌توان نیازهای این بخش را برطرف کرد و در راه تقویت این مراکز قدم برداشت.

  هادی نسب در ادامه اظهار داشت: متولیان اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان باید ضمن ایجاد بانک اطلاعاتی جامع در زمینه موقوفات شهرستان، واقفان خیراندیش را به سمت نیات مرتبط با نیازهای جامعه به ویژه کمک به توسعه و رفع نیازمندی‌های حوزه‌ها و مدارس علمیه شهرستان هدایت کنند.

  وی خاطر نشان کرد: باید با محوریت ائمه جمعه نشستی با خیرین شهرستان برگزار شود تا خیرینی که تمایل به احیاء این سنت حسنه دارند شناسایی و نیات وقف‌های جدید را به سمت کمک به حوزه‌های علمیه سوق دهند.

  در پایان این نشست در خصوص برطرف کردن مشکل واگذاری زمین حوزه علمیه خواهران فاطمیه شهرستان بحث و تبادل نظر شد.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/YBQ9i

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *