اشکذر خبر


خواص استفاده از لیموترش در ماه مبارک رمضان

شناسه خبر : 106001 | تاریخ انتشار : : ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ - ۱:۵۳ | ارسال توسط :

لیموترش دارای خواص فراوانی است که در ماه رمضان تاثیر زیادی بر بدن خواهد گذاشت.

اشکذر خبر: لیموترش از جمله مرکباتی است که خواص بی شمار دارد. خاصیت این میوه برای سلامتی بر کسی پوشیده نیست. میزان ویتامین سی موجود در این میوه، سیستم ایمنی بدن را قوی می‌کند.

ماه رمضان و سردرد‌های رایج

با میانگین ۱۵ ساعت گرسنگی، سردرد شدید به مدت یک هفته تا ۱۰ روز، به ویژه در طول روند سازگاری بدن با روزه داری در تمام طول ماه مبارک رمضان، قابل مشاهده است.

به دلیل کم آبی، مشکلات سلامتی مانند میگرن، زندگی اجتماعی را محدود می‌کند. در این مرحله روزه داران به مسکن‌های درد جایگزین متوسل می‌شوند که ضرری به روزه نمی‌زند و آن را باطل نمی‌کند. لیمو یکی از این مسکن‌های طبیعی است. شما با استفاده از لیمو و به روش طبیعی و بدون افطار از شر سردرد خلاص می‌شوید.

تاثیر مالیدن لیمو بر روی گردن

آب لیمو می‌تواند سردرد‌های ناشی از کم آبی بدن را تسکین دهد. آب لیمو علاوه بر مبارزه با سردرد، به هضم غذا کمک می‌کند؛ اما مصرف آب لیمو در حالت ناشتا امکان پذیر نیست. با این حال، لیمو می‌تواند در تسکین سردرد به کمک شما بیاید.

به لطف خواص آروماتراپی، لیمو برای استفاده خارجی نیز برای سردرد مفید است. یک تکه لیمو را در دست خود بمالید تا خمیر شود و آن را روی صورت و پیشانی خود بمالید. در مدت کوتاهی هم احساس تسکین درد پیدا می‌کنید.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/eQWDq

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تکمیل کنید *