اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

خط قرمز دادگستری حقوق مردم است/ بیش از ۷۵درصد پرونده های مسن قضایی مورد رسیدگی قرار گرفتند

شناسه خبر : 92258 | تاریخ انتشار : : 04 تیر 1399 - 17:53 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر خبر، دهقانی زاده، ریاست دادگستری شهرستان اشکذر در نشست خبری با اصحاب رسانه اشکذر، ضمن تبریک به مناسبت هفته قوه قضاییه و گرامی داشت یاد و خاطره شهادت ایت الله بهشتی به اقدامات صورت گرفته در این هفته اشاره کرد و افزود: در روز های گذشته دادگستری شهرستان، دیدار چهره به چهره […]

به گزارش اشکذر خبر، دهقانی زاده، ریاست دادگستری شهرستان اشکذر در نشست خبری با اصحاب رسانه اشکذر، ضمن تبریک به مناسبت هفته قوه قضاییه و گرامی داشت یاد و خاطره شهادت ایت الله بهشتی به اقدامات صورت گرفته در این هفته اشاره کرد و افزود: در روز های گذشته دادگستری شهرستان، دیدار چهره به چهره با مردم اشکذر در مساجد محله داشتند که این امر موجب شده تا بهتر و بیشتر به مشکلات مردم آگاه شویم و این مشکلات را از زبان خودشان بشنویم.

وی با اشاره به شعار سال، تاکید کرد: با توجه به شعار سال که جهش تولید نام نهاده شد، بنده به همراه ریاست دادستان انقلاب اسلامی شهرستان اشکذر، جلساتی را با مدیران صنایع داشتیم تا از نزدیک به درد و دل این مدیران بشویم  و در حل آن مشکلات همت بگماریم.

رئیس دادگستری شهرستان در ادامه سخنان خود به تعداد پرونده های ورودی به این اداره اشاره کرد و اظهار داشت: در سال ۹۷ تعداد ۱۴۰۵۴ فقره پرونده به دادگستری وارد شده است که با کارهای صورت گرفته جهت کاهش جرائم در سطح شهرستان، در سال ۹۸ با ۱۶ درصد کاهش، به تعداد ورودی ۱۲۱۹۸فقره پرونده رسیده ام که باید در جهت کم نمودن این تعداد نیز حرکت کنیم.

دهقانی زاده با بیان اینکه در سال ۹۷ متوسط زمان رسیدگی به هر پرونده ۱۷۶ روز بود، تصریح کرد: خوشبختانه با تلاش همکاران موفق شدیم در سال ۹۸ متوسط زمان رسیدگی به پرونده را  به ۱۰۲ روز کاهش بدهیم.

رئیس دادگستری به پرونده های زمین خواری در شهرستان نیز اشاره داشت و گفت: بیش از ۸۱۶ هکتار از اراضی شهرستان اشکذر رفع تصرف گردیده است.

 

سید علی اکبر اقبالی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اشکذر در ادامه نشست ضمن خوش آمدگویی به اصحاب رسانه شهرستان و گرامی داشت یاد ئ خاطره شهید ایت الله بهشتی افزود: اگر امروز رسانه و فعالیت خبرنگاران نبود، شاید بسیاری از مشکلات کشف نمی شد و ما در صدد حل آنها بر نمی آمدیم.

وی با بیان اینکه رسانه های کمک کار ما  در بازتاب و بازنشر خدمات دادگستری بودند، تصریح کرد: همیشه خبرنگاران در جهت سازندگی گام برداشته اند و نقاط ضعف و یا قدرت ما را برای  درست کردن به  ما نشان داده اند.

اقبالی با بیان دلخوری مردم از روند طولانی پرونده ها به ابلاغ ایت الله رییسی مبنی بر رسیدگی به پرونده هایی که بیش از یک سال از زمان تشکیل آنها گذشته اس اشاره کرد و گفت: در راستای دستور مقام محترم  قوه قضاییه توانسته ایم به ۱۳۶۳فقره قریب به ۷۵درصد پرونده های مسن که بیش از یک سال عمر داشتند رسیدگی کنیم.

وی با بیان اینکه خط قرمز دادگستری حقوق مردم است به دیدار های مردی در روز های اخیر اشاره کرد و اظهار داشت: مهمترین دغدغه مردم در این دیدار ها  آلوگی هوا و انتشار بو های نا مطلوب بوده است که در این راستا در پایش‌های شبانه‌ای که به همراه رئیس اداره محیط زیست شهرستان انجام شد؛ برخی از واحدهای صنعتی که کانون انتشار بوی نامطبوع بودند؛ شناسائی شدند و تذکرات قانونی به آنها ابلاغ شده است.

 

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/u60I0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec