• کد خبر: 43164
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: یکشنبه 8 شهریور 1394 - 00:28
  نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس:
  نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس با اشاره به اینکه تکمیل مسیر و لوله‌گذاری خط انتقال آب به خود استان یزد واگذار شده است، گفت: هنوز سرمایه‌گذار داخلی پای کار نیامده بنابراین به سرمایه‌گذار خارجی نیاز است.

  خبرگزاری فارس: خط انتقال آب یزد به سرمایه‌گذار خارجی نیاز دارد

  به گزارش اشکذر نیوز به نقل از  فارس، محمدصالح جوکار، ظهر امروز در مراسم افتتاح پروژه آبرسانی روستایی ولایت و خط انتقال آب بهاباد با حضور وزیر نیرو اظهار داشت: شتابی که خط دوم انتقال آب گرفته بسیار خوب است اما با بودجه سالانه‌ای که برای این خط در نظر گرفته شده، به جایی نخواهیم رسید.

  وی عنوان کرد: برای اینکه هر چه سریع‌تر به نتیجه برسیم، کارگروه مالی که موضوع فاینانس یا همان سرمایه‌گذار خارجی را پیگیری کند، مورد نیاز است.

  رئیس مجمع نمایندگان استان یزد تصریح کرد: مسیر و لوله‌گذاری به خود استان داده شده اما مسئله مهم فاینانس است زیرا تاکنون سرمایه‌گذاری پیدا نکرده‌ایم که پای کار بیاید.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه آبرسانی بین حوزه‌ای تنها راه حل رفع بحران آبی در استان یزد است، بیان کرد: یزدی‌ها به آب نیاز دارند و آن را هدر نمی‌دهند زیرا قدر آب را می‌دانند و اگر آب به استان یزد برسد، در راستای صنعت به بهترین نحو از آن استفاده می‌کنند.

  جوکار با اشاره به اینکه بحران آب در یزد جدی است و باید توسط مسئولان نیز جدی گرفته شود، خاطر نشان کرد: امسال در این گرمای شدید با تزریق چاه‌های شهرستان‌های تفت، میبد، یزد و اشکذر که 75 درصد ظرفیت آب استان را تامین می‌کند، توانستیم از گرما برهیم اما برای سال آینده با مشکل جدی مواجه خواهیم بود.

  نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس عنوان کرد: روستاهای این شهرستان‌ها با مشکل آب شرب و بهداشت مواجه هستند و خشکسالی باعث بیکاری آنها شده بنابراین آب روستاها را نمی‌توان بیش از حد به دیگر شهرها تزریق کرد.

  جوکار در بخش دیگری از سخنان خود ضمن قدردانی از کاهش تعرفه برق در دو ماه از سال در چهار شهرستان استان یزد، خواستار توجه ویژه به بازسازی شبکه‌های آبرسانی در یزد شد.

   

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/Ntgyc

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *