اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec
هشدار کمیسیون برق سازمان فنی مهندسی استان:

خطرات راه اندازی کولرهای آبی را جدی بگیرید

شناسه خبر : 98088 | تاریخ انتشار : : 29 فروردین 1400 - 0:15 | ارسال توسط :

کمیسیون برق سازمان فنی مهندسی استان یزد: هرگونه سهل انگاری در راه‌اندازی، تعمیر و آماده‌سازی کولرهای آبی ممکن است خطرات جانی، آتش سوزی و یا اتصال برق به کل بدنه ساختمان را موجب شود.

به گزارش اشکذر خبر؛ به نقل از روابط عمومی سازمان فنی مهندسی استان یزد؛ کمیسیون تخصصی برق در جلسه اخیر خود، برای پیشگیری از هرگونه خطرات احتمالی در این زمینه با توجه به گرم شدن نسبی هوا و شروع راه اندازی کولر ها، از مهندسین برق درخواست کرد تمهیدات لازم را در این زمینه به کار گیرند و مردم نیز برای این منظور از برقکار های متخصص و دارای مهارت کافی استفاده و بدانند که هرگونه سهل‌انگاری در این زمینه ممکن است خسارات جبران ناپذیری به بار آورد.

بر اساس این گزارش؛ برای تغذیه برق کولر لازم است سه رشته سیم مجزا از جعبه فیوز تا کلید کولر و بدون اشتراک با سایر مدارهای برق مورد استفاده قرار گیرد. همچنین از محل کلید کولر تا جعبه تقسیم داخل کولر، استفاده از یک کابل ۵ رشته ای مناسب الزامی است. در هنگام راه اندازی کولر نیز قبل از هر گونه اقدامی لازم است ایزولاتور چهارپل مربوط به برق کولر قطع و سرویس انجام گیرد.

در این گزارش تاکید شده است که در زمان آماده‌سازی کولر برای استفاده نیز باید دقت شود که پاشش آب در هیچ قسمت از کولر با مدار برق تداخل نکند.

در پایان گزارش از مردم استان خواسته شده است برای عملکرد بهتر کولر و صرفه‌جویی در آب و برق و نیز دریافت هوای مطبوع، حتماً از سایه بان کولر استفاده کنند.

گفتنی است متأسفانه هرساله با گرم شدن هوا و شروع راه اندازی کولرها، برخی سهل‌انگاری‌ها موجب خسارت‌های مالی و جانی برای افراد شده است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/xfHMg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec