اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

خرید گوشت های فاقد لیبل خطر ابتلا به بیماری مهلک کریمه کنگو را در پی دارد

شناسه خبر : 64428 | تاریخ انتشار : : 11 خرداد 1396 - 16:31 | ارسال توسط :

علیرضا قارائی در این خصوص  در گفتگو با خبرنگار اشکذر خبر اظهار کرد: : بیماری ویروسی تب کریمه کنگو در 70 درصد از میتلایان به بیماری باعث مرگ و میر می شود و در افراد درمان شده عوارضی به جا می گذارد اما با پیشگیری و رعایت نکات ساده بهداشتی می توان اطمینان خاطر را […]

علیرضا قارائی در این خصوص  در گفتگو با خبرنگار اشکذر خبر اظهار کرد: : بیماری ویروسی تب کریمه کنگو در 70 درصد از میتلایان به بیماری باعث مرگ و میر می شود و در افراد درمان شده عوارضی به جا می گذارد اما با پیشگیری و رعایت نکات ساده بهداشتی می توان اطمینان خاطر را برای خانواده ها ایجاد نمود.

وی افزود: از اهم اقدامات پیشگیرانه در زمینه جلوگیری از شیوع بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو نظارت بر رعایت کامل ضوابط بهداشتی و قرنطینه ای حمل و نقل دام بویژه در مناطقی که سابقه بروز بیماری وجود دارد و نظارت بر  اجرای صحیح ضوابط بهداشتی در هنگام کشتار دام و تجهیز کشتارگاهها به سردخانه بالای صفر به منظور نگهداری لاشه های کشتار شده برای مدت 24 ساعت در دمای 0 تا 4 درجه سانتیگراد است که این فرآیند منجر به کاهش PH  گوشت و از بین رفتن ویروس بیماری می شود.

رییس شبکه دامپزشکی اشکذر تصریح نمود: از آنجا که ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو می تواند به مرگ منجر شود لذا پیشگیری از این بیماری تنها روش مطمئن برای جلوگیری از آن است .

وی خاطر نشان کرد: تمامی خانوارها پس از تهیه گوشت و قبل از قطعه کردن آن ، گوشت خریداری شده را به مدت 24 ساعت در دمای 0 تا 4 درجه یخچال نگهداری کرده و در حین قطعه کردن گوشت از دستکش استفاده نمایند همچنین دامداران در صورت مشاهده کنه بر روی دامهای خود از کشتن کنه با دست خودداری نموده و از سموم لازم به منظور سمپاشی دامداری ها استفاده نمایند.

قارائی یاد آور شد: قصابان نیز در صورت تردد به کشتارگاه حتما از وسایل و لوازم ایمنی همچون دستکش سالم ، لباس کار مناسب و چکمه و ماسک استفاده نموده و از خریداری و ذبح دامهایی که فاقد پیشینه بوده و بدون مجوز حمل به میادین دام عرضه شده اند خود داری نمایند.

وی خطر ابتلا به بیماری کریمه کنگو را جدی دانست و از شهروندان خواست  تا با رعایت نکات بهداشتی و ایمنی ، سلامت خود و خانواده هایشان را تضمین نمایند.

 

 

 

 

 

 

 

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/qe9SQ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124