• کد خبر: 26566
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: چهارشنبه 27 آذر 1392 - 17:00
  معاون حج، عمره و عتبات عالیات سازمان حج و زیارت خبر داد:
  معاون حج، عمره و عتبات عالیات سازمان حج و زیارت گفت: زائران ایرانی شب گذشته در شهر بلد در سامرا مورد حمله تروریستی قرار گرفتند و یک نفر شهید و ۱۴ نفر زخمی شدند.

  به گزارش اشکذر نیوز، ناصر خدرنژاد، گفت: شب گذشته زائرانی که از استان یزد به صورت انفرادی به عتبات عالیات سفر کرده بودند در شهر بلد نزدیکی امامزاده سید محمد سامرا مورد حمله تروریستی قرار گرفتند.

  وی ادامه داد: در این حمله تروریستی یک زائر ایرانی شهید و ۱۴ نفر دیگر زخمی شدند که حال یکی از زائران وخیم گزارش شده است.

  معاون حج، عمره و عتبات عالیات سازمان حج و زیارت گفت: به تمام زائران توصیه می‌کنیم از رفتن به سامرا در ایام اربعین حسینی اکیداً خودداری کنند و طبق برنامه‌ریزی‌های سازمان حج و زیارت تنها به شهرهای نجف، کربلا و کاظمین سفر کنند.

   مصدومان یزدی حادثه تروریستی سامرا، غیرمجاز عازم عراق شده‌ بودند

  علی اصغر شریفی اظهار داشت: این افراد به صورت انفرادی و بدون هماهنگی با حج و زیارت استان یزد عازم این سفر شده بودند و به احتمال زیاد کاروانی که آنها را ساماندهی کرده نیز غیرمجاز بوده است.

  وی افزود: حج و زیارت استان یزد به طور مستمر با سازمان حج و زیارت در ارتباط است و این موضوع را پیگیری می‌کند اما تا این لحظه اطلاعات دقیقی از کاروان اعزامی و زائران به دست نیامده است.

  شریفی همچنین عنوان کرد: پیگیر وضعیت زائران زخمی یزد نیز هستیم و اخبار تکمیلی را در اختیار رسانه‌ها قرار خواهیم داد.

  به گزارش مهر، شب گذشته کاروانی از زائران استان یزد که به صورت انفرادی به کشور عراق سفر کرده بودند، در سامرا درگیر عملیات تروریستی شدند که در این حادثه یک نفر به شهادت رسید و به احتمال زیاد ۱۸ نفر دیگر مجروح شده اند.

  حال یکی از مجروحان وخیم اعلام شده است.

  منابع: فارس ومهر

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/URspq

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *