اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

حمام تاریخی روستای اسلام آباد پس از 20 سال مرمت شد

شناسه خبر : 47170 | تاریخ انتشار : : 10 آذر 1394 - 9:28 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز به نقل از روابط عمومی نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان اشکذر، مسئول این نمایندگی اظهار داشت: مرمت حمام تاریخی روستای اسلام‌آباد رستاق متعلق به دوران قاجار، پس از بیست سال با همت و حمایت نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان و مساعدت و همکاری شورای اسلامی روستای اسلام‌آباد شروع شد. سید […]

IMG_3776

به گزارش اشکذر نیوز به نقل از روابط عمومی نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان اشکذر، مسئول این نمایندگی اظهار داشت: مرمت حمام تاریخی روستای اسلام‌آباد رستاق متعلق به دوران قاجار، پس از بیست سال با همت و حمایت نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان و مساعدت و همکاری شورای اسلامی روستای اسلام‌آباد شروع شد.

سید محمدجعفر میرجلیلی افزود: این عملیات مرمتی در فاز اول آن شامل کاه‌گل و آجرفرش پشت‌بام، نصب جام‌خانه‌ها و نصب و مرمت ناودان‌ها است.

میر جلیلی ادامه داد: این بنا قابلیت کاربری به‌عنوان موزه مردم‌شناسی و یا موزه صنایع‌دستی روستایی را دارد و با توجه به وجود آثار تاریخی ارزشمندی مثل مسجد جامع، قلعه، خانه حاجی کریمی و آب‌انبار کریم و … می‌توان مجموعه فرهنگی، تاریخی این روستا را احیاء کرد.

وی همچنین بیان کرد: جا دارد از کلیه عوامل اجرائی، شورای محل و اهالی روستا جهت حفظ و مرمت این اثر تاریخی قدردانی کنیم.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/uwwin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124