اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec
فرماندار شهرستان اشکذر:

حل مشکلات روستاییان با درآمد معادن می صورت بگیرد/ بیش از ۱۰ معدن استخراج انواع سنگ‌ را در بخش خضرآباد داریم

شناسه خبر : 96343 | تاریخ انتشار : : 06 بهمن 1399 - 17:19 | ارسال توسط :

فرماندار شهرستان اشکذر گفت: بخشی از درآمد‌های حاصل از معادن باید از طریق مراجع قانونی برای حل مشکلات روستاییان همجوار با معادن شهرستان جذب و اقدامات اثرگذار صورت پذیرد.

به گزارش اشکذر خبر، فرماندار شهرستان اشکذر در جریان بازدید از معادن سنگ خضرآباد با اشاره به اعتراض‌های فعالین محیط زیست شهرستان و روستائیان همجوار با معادن، گفت: عملیات استخراج سنگ از معادن باید با رعایت قوانین و دستورالعمل‌های زیست‌محیطی صورت پذیرد.

او افزود: بخشی از درآمد‌های حاصل از معادن که صراحت قانونی دارد باید از طریق مراجع قانونی برای حل مشکلات روستائیان همجوار با معادن شهرستان جذب و اقدامات اثرگذار صورت پذیرد.

این مسئول اظهار داشت: بیش از ۱۰ معدن استخراج انواع سنگ‌های تراورتن، فلدسپات، چینی و لاشه سنگ در بخش خضرآباد در حال فعالیت هستند که با توجه به تأثیرات مخربی که بر محیط زیست، زیستگاه‌های جانوری و اراضی کشاورزی می‌گذارند باید انتخاب مناسب‌ترین شیوه استخراج به کاهش حداکثری آلایندگی منجر شود.

هادی‌نسب در ادامه تصریح کرد: سیاست شهرستان در خصوص معادن سنگ، پیشگیری از خام فروشی سنگ معادن است و به همین سبب از ایجاد و راه‌اندازی واحد‌های استاندارد فرآوری سنگ‌های ساختمانی با هدف ایجاد اشتغال پایدار، رونق تولید و بالندگی اقتصاد در این حوزه حمایت خواهیم کرد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/UYxSM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec