• کد خبر: 91437
   منتشر کننده: علی مشیری نیا (سردبیر)
    تاریخ انتشار: چهارشنبه 24 اردیبهشت 1399 - 10:01
  فرماندار شهرستان اشکذر:
  فرماندار شهرستان اشکذر: حفظ و حراست از زون حیاتی چرخاب به عنوان یکی از منابع مهم آبی استان یزد، مستلزم تسریع و تسهیل در رویه‌های قضایی، انتظامی در زمینه شناسایی و برخورد با متخلفین این حوزه است.

  به گزارش اشکذر خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان اشکذر، اولین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان اشکذر در سال جدید به ریاست”هادی نسب” فرماندار این شهرستان و با حضور” محمد مهدی جوادیان زاده” مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان یزد و سایر دستگاه های عضو شورا با دستور کار تبیین طرح رویداد آبی شهرستان اشکذر در سالن کوثر فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

  فرماندار اشکذر با بیان اینکه حیات و بقا استان در حفظ منابع آب زیر زمینی با رویکرد نگاه به آینده است؛ گفت: حفظ و حراست از زون حیاتی چرخاب به عنوان یکی از منابع  مهم آبی استان، مستلزم تسریع و تسهیل در رویه های قضایی، انتظامی در زمینه شناسایی و برخورد با متخلفین این حوزه است.

  هادی‌نسب به مهم ترین دغدغه‌های شهرستان اشکذر در رابطه با منابع آب زیر زمینی پرداخت و اظهار داشت: موضوع راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب واحد پرورش دام جاده خضرآباد از جمله این موضوعات است که نظر شهرستان تکمیل سیستم تصفیه خانه و لزوم اخذ تاییدیه از شرکت آب منطقه‌ای استان است.

  وی زه‌کشی آب های سطحی شهرک صنعتی نیکو را از جمله موضوعات مهم دیگر شهرستان عنوان کرد و افزود: بالا آمدن آب های سطحی شهرک صنعتی نیکو آسیب جدی به واحدهای صنعتی و حتی زیرساخت های شهرک نیز وارد نموده و ضرورت دارد با همکاری شرکت آب منطقه ای استان در صدور مجوزه های لازم، طرح مطالعاتی دقیقی در این خصوص صورت گیرد.

  فرماندار شهرستان اشکذر همچنین ابراز امیدواری کرد با تهیه طرح مطالعاتی دفع آب های سطحی شهرک صنعتی نیکو گامی کوچک در راستای تحقق شعار سال و برطرف کردن مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی این شهرک برداشته شود.

   

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/wfXsl

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *