• کد خبر: 35651
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: سه شنبه 16 دی 1393 - 21:02
  مدیرکل میراث فرهنگی، ‌ صنایع دستی و گردشگری استان یزد گفت: حتی اگر امکان ثبت جهانی بافت تاریخی یزد فراهم نشود، چیزی را از دست نخواهیم داد زیرا قوانین حفاظتی میراث فرهنگی پابرجاست.

  به گزارش اشکذرنیوز به نقل از مهر، محمدمهدی شرافت، صبح سه شنبه در نشست مشورتی ثبت جهانی بافت تاریخی یزد اظهار داشت: ثبت جهانی شهر یزد حفظ منظر تاریخی، اصالت و هویت شهر است و باعث افتخار و ماندگاری این بافت ارزشمند خواهد شد.

  وی افزود: ما مصمم هستیم با همکاری تمامی ارگان‌های ذیربط به این هدف دست یابیم و در صورتی که به هر دلیل این موفقیت حاصل نشود، چیزی را از دست نخواهیم داد زیرا قوانین حفاظتی میراث فرهنگی پابرجاست و حفاظت از بافت ارزشمند همچنان به قوت خود باقی خواهد بود.

  وی ضمن قدردانی از مسئولان استان به خاطر اختصاص اعتبار مناسب برای تحقق ثبت جهانی امیرچخماق عنوان کرد: طرح هایی همچون پروژه امیرچقماق و چهارراه بعثت که مدتی مسکوت مانده بود، دوباره در حال اجراست که امیدواریم با خاتمه دادن به چند پروژه اصلی، به شهر رونق داده شود و بافت تاریخی شهر یزد که نماد افتخاری برای یزدیهاست را محافظت کنیم.

  معاون عمرانی استاندار یزد نیز در این جلسه با تاکید بر موضوع ثبت جهانی بافت تاریخی شهر یزد به عنوان عاملی برای حفظ اصالت و هویت شهر و ماندگاری بافت تاریخی، اظهار داشت: بافت تاریخی شهر یزد ارزش معرفی و عرضه به جهانیان را دارد و در نوع خود بی نظیر است.

  سیدمحمدرضا سیدحسینی یادآور شد: زمان ثبت بافت تاریخی یزد در فهرست آثار ملی کشور اطلاعیه هایی توسط اداره کل میراث فرهنگی در بافت تاریخی پخش شد و محله به محله به مردم اطلاع رسانی شد که اگر مردم نارضایتی یا مشکلی دارند با مسئولان در میان بگذارند.

  وی تصریح کرد: خوشبختانه هم اکنون به مرحله ای رسیده ایم که مردم طالب و خواهان ثبت جهانی این بافت ارزشمند هستند و پیشنهاداتی هم در این زمینه دارند که امید است با برگزاری جلسات منظم و دعوت از افراد صاحب نظر و همکاری همه دستگاه ها، دستیابی به این مهم محقق شود.

  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد با اشاره به اینکه بین دانشگاه و مردم دیوار بی اعتمادی نیست از جامعه دانشگاهیان خواست تا  اطلاع رسانی لازم را در این زمینه داشته باشند زیرا مقرراتی که از سوی دانشگاهیان به مردم اعلام شود، قابل قبول تر است.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/ZTFAM

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *