نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی گفت: حضور ناوگان فرسوده استان که سوخت ناقص گازوئیل دارند، خصوصا در میبد، اردکان، یزد، مهریز، اشکذر و زارچ که در طول این مسیر صنایع حضور دارند، قطعا سرطان زاست.

به گزارش اشکذر خبر؛ سید جلیل میرمحمدی در برنامه رصد شبکه یزد با اشاره به تاسیس صندوق حمایت از بیماران صعب العلاج، سرطانی و خاص از سال گذشته گفت: اعتبار این صندوق در سال گذشته پنج هزار میلیارد تومان بود و امسال به هفت میلیارد رسید.

وی افزود: بیماران سرطانی با ارائه مستندات می‌توانند به بیمه خدمات درمانی و تامین اجتماعی مراجعه کرده و تا سقف ۵۰ میلیون تومان دریافت کنند.

نماینده تفت و میبد از بیمه رایگان پنج دهک اول خبر داد و تصریح کرد: همه کسانی که جزو دهک یکم تا پنجم هستند به صورت رایگان از سوی دولت بیمه شدند و بسیاری از هزینه‌های آنان در بیمارستان‌های دولتی تقریبا رایگان است.

وی همچنین اظهار داشت که بیمارستان سرطان استان در حال ساخت است که ۳۰ درصد پیشرفته داشته و تلاش می‌کنیم در زمان کوتاهی افتتاح شود.

میرمحمدی خواستار انجام پژوهش کامل و جامع در استان برای شناسایی دلایل سرطان شد و گفت: حضور ناوگان فرسوده استان که سوخت ناقص گازوئیل دارند، خصوصا در میبد، اردکان، یزد، مهریز، اشکذر و زارچ که در طول این مسیر صنایع حضور دارند، قطعا سرطان زاست.

وی ادامه داد: در حالی که تسهیلات به توسعه صنعت و موارد مختلف پرداخت می‌شود، فکری به حال نوسازی این ناوگان انجام نداده ایم. بر هیچ کس پوشیده نیست که دود خروجی از اگزوز موتورسیلکت‌ها سرطان زاست، اما برنامه‌ای برای این مساله وجود ندارد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: از بخش خصوصی و صنعت و مسئولان می‌خواهیم برای نوسازی ناوگان ایاب و ذهاب کارگران که تعداد قابل توجهی مینی بوس بالای ۴۰ سال سن با سوخت گازوئیل کاملا ناقص و داخل شهر‌ها را شامل می‌شود، تلاش کنند.

میرمحمدی با اشاره به تاثیر آلایندگی برخی صنایع بر مردم افزود: بسیاری از شاغلانی که در صنعت مشغول به کار هستند با این آلایندگی روبرو هستند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/L2xVb
  • منبع خبر : میبد خبر