اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

حضور دانش آموزان غیر بومی علت ریزش دانش آموزان بومی

شناسه خبر : 29291 | تاریخ انتشار : : 27 خرداد 1393 - 8:20 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز، علل ریزش و کاهش جمعیت دانش آموزان بومی شهرستان اشکذر صبح امروز در نشستی با حضور امام جمعه و فرماندار اشکذر و برخی از مدیران بخش های مختلف آموزش و پرورش این شهرستان بررسی شد. “کمالیان” مدیر آموزش و پرورش شهرستان اشکذر در ابتدای این نشست با ارائه برخی آمار و […]

DSC_0955به گزارش اشکذر نیوز، علل ریزش و کاهش جمعیت دانش آموزان بومی شهرستان اشکذر صبح امروز در نشستی با حضور امام جمعه و فرماندار اشکذر و برخی از مدیران بخش های مختلف آموزش و پرورش این شهرستان بررسی شد.

“کمالیان” مدیر آموزش و پرورش شهرستان اشکذر در ابتدای این نشست با ارائه برخی آمار و ارقام در خصوص تعداد دانش آموزان بومی و غیر بومی شهرستان، کاهش دانش آموز به لحاظ ساختار جمعتی و ادامه تحصیل آنان در مرکز استان را ازجمله علل کاهش دانش آموز بومی در شهرستان عنوان کرد.

حضور دانش آموزان غیر بومی با فرهنگ و آداب متفاوت نسبت به سایر دانش آموزان در مدارس؛ از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بود که این اتفاق سبب می شود تا خانواده ها برای این که فرزندان خود را از محیط به وجود آمده دور کنند، آن ها را به مدارس خارج از شهرستان و در مرکز استان ثبت نام می کنند.

کاهش تعداد دانش آموز بومی، خالی شدن مدارس از حضور دانش آموز نمونه و ممتاز، عدم تخصیص رشته مورد نیاز به دلیل این کاهش و صرف وقت و سرمایه شهرستان برای نیروی غیر بومی خود از جمله آسیب های ریزش دانش آموزان بومی است.

عدم وجود مدارس نمونه و غیر انتفاعی و حضور تعداد کمی از دبیران مجرب و کاردان از دیگر علل خروج دانش آموزان از مدارس شهرستان عنوان شد.

در پایان جلسه مقرر شد تا با برگزاری نشست هایی جداگانه برای مدیران و دبیران آموزش و پرورش و همچنین خانواده دانش آموزان، اطلاعات و آگاهی های لازم به منظور جلوگیری از ریزش دانش آموزان بومی منطقه به آن ها داده شود.

منبع : نسیم صادق

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/WNGUe

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124