اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

حضرت زهرا(س) الگویی برای زنان جامعه اسلامی است

شناسه خبر : 71610 | تاریخ انتشار : : 19 اسفند 1396 - 23:29 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر خبر، خطیب نماز جمعه اشکذر در خطبه های این هفته نماز جمعه با تبریک ولادت دخت نبی مکرم اسلام(ص)، حضرت فاطمه زهرا(س) گفت:  زنان جامعه باید زندگی حضرت فاطمه(س) را الگوی خود قرار دهند. “حجت الاسلام  و المسلمین محمد رضا طالبیان” به صفات حضرت زهرا(س) اشاره کرد و افزود: دختری شایسته برای […]

به گزارش اشکذر خبر، خطیب نماز جمعه اشکذر در خطبه های این هفته نماز جمعه با تبریک ولادت دخت نبی مکرم اسلام(ص)، حضرت فاطمه زهرا(س) گفت:  زنان جامعه باید زندگی حضرت فاطمه(س) را الگوی خود قرار دهند.

“حجت الاسلام  و المسلمین محمد رضا طالبیان” به صفات حضرت زهرا(س) اشاره کرد و افزود: دختری شایسته برای پیغمبر مکرم اسلام(ص)، همسری عالی برای حضرت علی(ع)، مادری بی مانند برای فرزندان خود، بنده ای خالص در مقابل خدای خود بود.

وی  خاطر نشان کرد: روز ولادت حضرت فاطمه(س) به عنوان بزرگداشت مقام مادر و روز زن نامگذاری شده است که با اندکی نگاه به تاریخ میتوان دید در دوران قبل از اسلام با زنده به گور کردن و تهدید زنان شان آنها را پایین می آوردند و امروز نیز با طرح نظر و دیدگاهی در گفتار که زنان وسیله ای جهت هوس رانی مردان هستند سعی در ظلم به این قشر مهم از جامعه هستند در حالی که اسلام مقام زن را به گونه ای دیگر معرفی کرده است.

امام جمعه اشکذر به جایگاه زن از دید دین مبین اسلام اشاره کرد و تصریح کرد: از نظر اسلام زن و مرد دارای یک گوهر هستند و کمال و برتری آنها در داشتن تقوا، ایمان و عمل صالح بیشتر است.

طالبیان در پایان خطبه های خود به 22 اسفند سالروز تشکیل بنیاد شهید و امور ایثارگران به فرمان حضرت امام خمینی(ره) اشاره و عنوان کرد: تکریم از مقام شهدا و تلاش در حفظ آثار بر جای مانده از شهدا با بازگو کردن سیره شهدای عزیز، رسیدگی به وضعیت مادی و معنوی و خدمت به خانوادهای شهدای والا مقام و توسعه و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت و تبیین جایگاه رفیع شهادت و جهاد در راه خدا برای عموم مردم از جمله وظایفی مهمی است که بر عهده این سازمان گذاشته شده است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/Xw4Ce

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124