• کد خبر: 39522
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: دوشنبه 31 فروردین 1394 - 10:18
  حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در خصوص بهره گیری بیشتر از ماه پرفضیلت رجب توصیه هایی دارد و این ماه را فرصتی برای تطهیر قلوب می داند.

  به گزارش اشکذر نیوز به نقل از شفقنا، این مرجع تقلید و صاحب تفسیر تسنیم در خصوص ماه رجب توصیه هایی دارد که با توجه به درپیش بودن این ماه، خواندن انها خالی از لطف نیست.

   

  او ماه رجب را ماه درخواست انسان برای ارتقاء ظرفيت رشد معنوی خود عنوان داشته و اظهار کرد: درست است که بعضي از کارهاي بدي که کرديم از ما ظرفيت را گرفته است ولي ظرفيت‌ده، همچنان بخشنده است لذا از او ظرفيت طلب کنيد, استحقاق طلب کنيد, لياقت طلب کنيد و بعد از خداوند مسئلت کنيد که به اين ظرفيت, پاسخ مثبت بدهد و مظروف را عطا کند.

   

  آیت الله جوادی آملی با بیان حدیثی از امام باقر که می فرماید: هيچ سلامتي همانند سلامت دل نيست، بیان داشت: انسان، حیّ متألّه است، اگر قلب انسان, سالم بود انسان را کنترل مي‌کند و اصولاً قلب را قلب گفتند براي اينکه دائماً در تقلّب است، کارِ قلب, تحوّل ، تقلّب و انقلاب است و اگر آدم اين را بخواهد نرم کند و به جاي خود بنشاند، صبر مي‌خواهد؛ اگر او به جاي خود نشست همه شئون زيرمجموعه خود را خوب مديريت مي‌کند.

   

  او ماه پربرکت رجب را فرصتی برای تطهیر قلوب دانست و گفت: راز خلقت, عبادت است و اصل عبادت اين است که انسان در همه شئون زندگی بنده خدا باشد و براي اين بندگي, يک راز و رمزي است که وجود مبارک پيامبر فرمود, انسان طوری بايد با خدا سخن بگويد که گويا او را مي‌بيند.

   

  این مرجع تقلید با بیان اینکه قرآن کریم، شفابخش است ، انس بیشتر با قرآن را در ماه مبارک رجب توصیه کرد و ابراز داشت: خداوند می فرماید: ما قرآن را فرستاديم که شفابخش است، ما شفا آورديم نه دوا, ما طب نياورديم ما دوا نياورديم, ما عصاره حيات‌بخشي آورديم که شفاست.

   

  او با تاکید بر اینکه انسان باید گوهر هستی خود را بشناسد، بیان داشت: انسان اگر گوهر هستي خود را شناخت ، خود را ارزان نمی فروشد چيزي که غير لقاي حق باشد و غير ابدي باشد و انسان را رها کند و افسوسش بماند اين در شأن انسان نيست، اگر شناخت که این گوهر, ابدي است باید برای تهیه ره‌توشه ابدي، زادراه ابدي، مرکب ابدي و راحله ابدي فکر کند.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/8Hq9i

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *