اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

حسینیه جلال آباد رستاق در فهرست آثار ملی به ثبت رسید

شناسه خبر : 88202 | تاریخ انتشار : : 01 بهمن 1398 - 16:18 | ارسال توسط :

حسینیه تاریخی روستای جلال آباد در شهرستان اشکذر در فهرست آثار ملی به ثبت رسید .

به گزارش اشکذر خبر به نقل از روابط عمومی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اشکذر، محمود ادیبان تصریح کرد: حسینیه تاریخی جلال آباد رستاق به آثار ثبتی شهرستان اشکذر ملحق شد.

مسئول میراث فرهنگی ، صنایع دستی وگردشگری شهرستان اشکذر در این خصوص گفت: در ادامه روند ثبت آثار تاریخی شهرستان و با پیگیری های لازم و رفع نواقص و تکمیل شدن پرونده، حسینیه تاریخی جلال آباد، واقع در روستای جلال آباد بخش رستاق، به شماره ۳۲۸۰۳ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.

ادیبان در ادامه یادآور شد:  این حسینیه در بافت تاریخی و در مجاورت قلعه تاریخی و حمام تاریخی روستا بنا شده که دارای دو ورودی با ده غرفه دور تا دور بنا و کلکی در وسط حسینیه که تماماَ از خشت وگل بنا شده است.

وی از ویژگی خاص این حسینیه  این مطلب را عنوان کرد و افزود: تنها دو حسینیه در شهرستان اشکذر دارای کلک هستند که یکی  حسینیه مجموعه تاریخی سلطان محمود  بندرآباد و دیگری  حسینیه جلال آباد رستاق است.

مهندس ادیبان،از ویژگی های  معماری این اثر و اینکه تاکنون هیچ گونه الحاقاتی به این بنا اضافه نشده و کاملا بی آرایش و دستنخورده در این روستا مانده اشاره کرد  و یادآور شد: در ایام عزاداری و محرم، این حسینیه به همت اهالی روستا، سیاه پوش شده و مراسم عزاداری  با شکوهی در این حسینیه برگزار می گردد .

حسینیه جلال آباد

حسینیه جلال آباد

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/S86o4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec