• کد خبر: 88202
   منتشر کننده: غلامرضا دهقانی
    تاریخ انتشار: سه شنبه 1 بهمن 1398 - 16:18
  مسئول میراث فرهنگی ، صنایع دستی وگردشگری شهرستان اشکذر از ثبت حسینیه جلال آباد رستاق در فهرست آثار ملی به خبر داد.

  به گزارش اشکذر خبر به نقل از روابط عمومی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اشکذر، محمود ادیبان تصریح کرد: حسینیه تاریخی جلال آباد رستاق به آثار ثبتی شهرستان اشکذر ملحق شد.

  مسئول میراث فرهنگی ، صنایع دستی وگردشگری شهرستان اشکذر در این خصوص گفت: در ادامه روند ثبت آثار تاریخی شهرستان و با پیگیری های لازم و رفع نواقص و تکمیل شدن پرونده، حسینیه تاریخی جلال آباد، واقع در روستای جلال آباد بخش رستاق، به شماره ۳۲۸۰۳ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.

  ادیبان در ادامه یادآور شد:  این حسینیه در بافت تاریخی و در مجاورت قلعه تاریخی و حمام تاریخی روستا بنا شده که دارای دو ورودی با ده غرفه دور تا دور بنا و کلکی در وسط حسینیه که تماماَ از خشت وگل بنا شده است.

  وی از ویژگی خاص این حسینیه  این مطلب را عنوان کرد و افزود: تنها دو حسینیه در شهرستان اشکذر دارای کلک هستند که یکی  حسینیه مجموعه تاریخی سلطان محمود  بندرآباد و دیگری  حسینیه جلال آباد رستاق است.

  مهندس ادیبان،از ویژگی های  معماری این اثر و اینکه تاکنون هیچ گونه الحاقاتی به این بنا اضافه نشده و کاملا بی آرایش و دستنخورده در این روستا مانده اشاره کرد  و یادآور شد: در ایام عزاداری و محرم، این حسینیه به همت اهالی روستا، سیاه پوش شده و مراسم عزاداری  با شکوهی در این حسینیه برگزار می گردد .

  حسینیه جلال آباد

  حسینیه جلال آباد

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/S86o4

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *