اشکذر خبر

[corner-ad id="1"]
تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

حسينيه سفيد اشكذر میزبان گردشگران مذهبی

شناسه خبر : 45397 | تاریخ انتشار : : 27 مهر 1394 - 12:14 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز، در اين تورها كه با پيگيري و مكاتبه با انجمن دفاتر خدمات مسافرتي و گردشگري استان‌های متعدد راه‌اندازی شده است؛ گردشگران خارجي و داخلي با فرهنگ بومي و عزاداري سنتي و گردشگري فرهنگي مذهبي شهرستان اشکذر آشنا می شوند. سيد محمدجعفر مير جليلي، مسئول نمايندگي  میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان […]

1عزاداري اشكذر

به گزارش اشکذر نیوز، در اين تورها كه با پيگيري و مكاتبه با انجمن دفاتر خدمات مسافرتي و گردشگري استان‌های متعدد راه‌اندازی شده است؛ گردشگران خارجي و داخلي با فرهنگ بومي و عزاداري سنتي و گردشگري فرهنگي مذهبي شهرستان اشکذر آشنا می شوند.

سيد محمدجعفر مير جليلي، مسئول نمايندگي  میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان اشکذر اظهار داشت: اين مراسم از شب اول محرم با كاروان غم شروع‌شده و با برپايي مراسم عزاداري، نوحه‌خوانی و تعزیه‌گردانی در روز تاسوعا و عاشوراي حسینیه به نقطه اوج می‌رسد.

مراسم سنتي عزاداري در روز عاشورا كه با جوش دوره صبح عاشورا كليد می‌خورد و با  نوحه‌خوانی، تعزیه‌گردانی، نخل برداري و درنهایت به مراسم شام غريبان امام حسين (ع) ختم می‌شود و پس‌ازآن روضه‌خوانی و شبيه گرداني به‌صورت پراكنده تا پايان ماه محرم ادامه دارد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/2x2ha

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124