• کد خبر: 87390
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: سه شنبه 3 دی 1398 - 16:10
  رئیس اداره ثبت احوال شهرستان اشکذر:
  رئیس اداره ثبت احوال شهرستان اشکذر، به تعداد متولدین نه ماهه اول سال جاری در شهرستان اشکذراشاره کرد و گفت: به طور معمول حداقل روزانه یک نوزاد در شهرستان اشکذر متولد می شود.

  به مناسبت سوم دیماه روز ملی ثبت احوال، رئیس اداره ثبت احوال شهرستان اشکذر در گفتگو با خبرنگار اشکذر خبر با اشاره به این روز، افزود: در سوم دیماه سال ۱۲۹۷ هجری شمسی، سازمان ثبت احوال در ایران با ثبت اولین شناسنامه به نام خانم فاطمه ایرانی کار خود را آغاز نمود.

  “محمد جلال عسکری” در ادامه با بیان تاریخ ثبت اولین شناسنامه در شهرستان اشکذر، گفت: اولین شناسنامه ثبت شده در شهرستان اشکذر مربوط به سال ۱۳۰۷ می‌باشد که به نام سید محمد خوشنویس به ثبت رسیده است.

  وی تعداد متولدین نه ماهه اول سال جاری در شهرستان اشکذر را ۳۱۷ نفر عنوان کرد و گفت: به طور معمول حداقل روزانه یک نوزاد در اشکذر متولد می شود ولی این عدد در حالی ثبت رسیده است که متولدین در شهرستان اشکذر به نسبت مدت مشابه سال قبل با کاهش ۸درصدی روبه رو است.

  عسکری، تعداد ازواج به ثبت رسیده در این شهرستان برای نه ماهه اول سال جاری را ۸۵ فقره دانست و اظهار داشت: در امر ثبت ازدواج نیز شهرستان نسبت مدت مشابه سال قبل با کاهش ۲۵درصدی روبه رو است که جا دارد مسئولان فرهنگی شهرستان به این آمار ها توجه داشته باشند.

  رئیس اداره ثبت احوال اشکذر در ادامه به فراوانی نام‌های پسر در شهرستان اشاره کرد و ادامه داد: در نه ماهه اول سال جاری نام‌های امیر عباس، ابوالفضل، امیر علی،علی و محمد حسین، به ترتیب پنج اسم پرطرفدار پسر در شهرستان اشکذر بوده است.

  عسکری، نامه‌های فاطمه، زینب، یسنا، حلما و ریحانه را به ترتیب جزء پنج اسم پرطرفدار نه ماهه اول سال جاری در بین دختران اشکذر دانست.

  وی با اشاره به ثبت نام کارت ملی هوشمند در شهرستان اشکذر، تعداد واجدین شرایط دریافت این کارت را ۲۴ هزار نفر عنوان کرد و گفت: تابحال  از نفرات واجد شرایط دریافت کارت ملی، بیش از ۱۷هزار نفر برای دریافت این کارت اقدام کرده اند.

  رئیس اداره ثبت احوال شهرستان اشکذر، اظهار کرد: با توجه به اینکه برای تمام افراد بالای ۱۵ سال، کارت ملی هوشمند باید صادر شود لذا توصیه میشود افرادی که برای کارت ملی هوشمند هنوز اقدام نکرده اند جهت جلوگیری از مشکلات احتمالی به دفاتر پیشخوام دولت برای دریافت کارت ملی مراجعه نمایند.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/FHaDf

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *