اشکذر خبر

تبلیغات
iau
car
ads
farntec
124

حتی شایعه انتقال طرح فولاد یک یزد به اردکان، مردم این شهرستان را ترساند/ اگر زلزله نلرزاند، صنایع آلاینده اشکذر را خواهد لرزاند

شناسه خبر : 69577 | تاریخ انتشار : : 27 آذر 1396 - 8:03 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر خبر، چند وقت پیش شایعه ای میان برخی از شبکه ها و تارنماهای شهرستان اردکان مبنی بر « انتقال و احداث طرح فولاد یک» در به این شهر شنیده شد که نه تنها اردکانی ها را در باره خوشحال نکرد بلکه موجب نگرانی  مردم این شهرستان شد.   در این خصوص مردم […]

به گزارش اشکذر خبر، چند وقت پیش شایعه ای میان برخی از شبکه ها و تارنماهای شهرستان اردکان مبنی بر « انتقال و احداث طرح فولاد یک» در به این شهر شنیده شد که نه تنها اردکانی ها را در باره خوشحال نکرد بلکه موجب نگرانی  مردم این شهرستان شد.

 

در این خصوص مردم شهرستان اردکان بدون صرف نظر از تمام مزیت هایی که مسئولان شهرستان اشکذر با ورود طرح فولاد یک یزد در اشکذر عنوان کردند از مسئولان شهرستان خود خواستار پاسخگویی به این شایعات شدند به طوری که انگار اردکانی ها از زمزمه انتقال و احداث طرح فولاد یک در شهرستانشان  نیز ترس و واهمه دارند.

 

پس از نگرانی مردم شهرستان اردکان در مورد این شایعه فرماندار اردکان طی مصاحبه ای انتقال و احداث طرح فولاد اشکذر را به این شهرستان را تکذیب کرد و گفت: مدیران کارخانه فولاد در شهرستان اشکذر سرمایه گذاری کرده اند،41 درصد آن متعلق به سهام عدالت و 35 درصد به کارخانه فولاد آلیاژی و فولاد غدیر ایرانیان اردکان تعلق دارد و بقیه، سهام سایر افراد است.

فرماندار اردکان با بیان اینکه کار احداث فولاد اشکذر از چند سال قبل در اشکذر شروع و بخشی از ساختمان های اداری و فنداسیون کارخانه اجرا شده است، تصریح کرد: هیچگونه درخواستی از سوی مسئولان شرکت یادشده مبنی بر تغییر پروانه یا انتقال به اردکان به سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان یزد ارائه نشده، عملا این موضوع منتفی است.

حال این سوال در ذهن ما پیش می آید که چرا مردم و مسئولان شهرستان اردکان با اجرایی شدن این طرح در شهرستان خودشان مخالفت می کنند و حتی از شایعه این انتقال نیز واهمه دارند؟!

در جواب این سوال باید گفت که شاید مسئولان شهرستان اردکان می خواهند با امتناع از انتقال این طرح عظیم لغت به بختشان بزنند و از پیشرفت این شهرستان جلوگیری کنند و جوانان بیکار شهرشان همچنان بیکار بمانند و یا اینکه آلوده نکردن هوا شهر اردکان و تنفس بهتر مردم این شهر و در نهایت سلامتی شهروندانشان را اولویت کار خود می دانند.

گفتنی است، مردم اشکذر بارها مخالفت خود را در مورد استقرار صنایع آلاینده در این شهرستان از طریق نوشتن طومار ، تشکیل پویش خودجوش مردمی #نه_به_فولاد_یزد_یک و همچنین تجمع بانوان مقابل درب فرمانداری نشان دادند ولی دریغ از خبری خوش از طرف مسئولان برای مردم این شهرستان.

 

آنقدر این اعتراض های مردمی بی اثر بود که  نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی در نشست مشترکی که با مدیران ارشد شرکت فولاد آلیاژی ایران داشت بر لزوم تکمیل چرخه تولید فولاد در استان یزد تأکید کرد و گفت: باید تلاش کنیم با استفاده از ظرفیت‌های موجود استان، چرخه تولید فولاد در استان تکمیل شود.

یادم می آید یکی از مسئولان اشکذر که ساکن این شهرستان نیز است در مصاحبه ای گفته بود “صنایعی نظیر فولاد آلیاژی در شهرستان امروز چیزی از محیط زیست باقی نگذاشته است، مردم منطقه خضرآباد ازجمله شاکیان اصلی پرونده سنگین آلودگی هوای کارخانه های فولاد مستقر در این منطقه هستند اما صدایشان به جایی نمی رسد.!” ولی حیف که یک دست صدا ندارد و در نهایت به این حقیقت میرسیم که اگر زلزله این شهرستان را نلرزاند حتما آلودگی هوا اشکذر را خواهد لرزاند.

والسلام

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/8ZytM
برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
car
ads
farntec
124