اشکذر خبر

جوکار: انقلاب اسلامی امتداد راه شهدای قیام ۱۵خرداد بود

شناسه خبر : 22756 | تاریخ انتشار : : ۱۵ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۶ | ارسال توسط :

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه قیام ۱۵ خرداد نقطه عطف تاریخ انقلاب اسلامی بود، تصریح کرد: انقلاب اسلامی امتداد راه شهدای ۱۵ خرداد بود. خانه ملت، محمد صالح جوکار با اشاره به سالروز قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲، تصریح کرد: قیام ۱۵خرداد نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است به […]

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه قیام ۱۵ خرداد نقطه عطف تاریخ انقلاب اسلامی بود، تصریح کرد: انقلاب اسلامی امتداد راه شهدای ۱۵ خرداد بود.

خانه ملت، محمد صالح جوکار با اشاره به سالروز قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲، تصریح کرد: قیام ۱۵خرداد نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است به گونه‌ای که زیر‌ساخت‌های انقلاب در این روز شکل گرفت.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در واقع انقلاب اسلامی امتداد راه شهدای قیام ۱۵ خرداد بود که با رشادت و ایثار‌گری مردم در سایه رهبری بی‌بدیل امام خمینی (ره)‌ بزرگترین واقعه تاریخ رقم خورد.

جوکار با اشاره به فرمایشات بنیان‌گذار انقلاب مبنی بر اینکه قیام ۱۵ خرداد منشا حرکت انقلابی مردم ایران بود، تاکید کرد: امام راحل از قیام ۱۵ خرداد تا بهمن ۵۷ برای ایجاد نظام اسلامی برنامه‌ریزی کردند و با پرورش منابع انسانی و ارزشی رهبریت انقلاب را بر عهده گرفتند.

نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه زنده نگه داشتن یاد یوم‌الله ۱۵ خرداد را برای الگویی برداری جوانان کشور لازم و ضروری خواند و تاکید کرد: این رخداد بزرگ در حافظه ملت ایران همیشه ماندگار خواهد بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با تاکید بر اینکه نخستین‌ جرقه‌های‌ انقلاب‌ اسلامی در ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ زده شد، گفت: این قیام که منشاء اعتراضات و مبارزات آتی ملت مسلمان ایران شد، تغییرات بنیادین در ساختار‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در کشور ایجاد کرد که بعدها الگوی کشور‌های مسلمان جهان و ملت‌های مظلوم شد و دست قدرت‌های استکباری را از کشور کوتاه کرد./

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/8X09n

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تکمیل کنید *