اشکذر خبر

مسئول اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اشکذر:

جهت بهره وری بیشتر از موقوفات بخش خضرآباد نیازمند همکاری بیشتر مسئولین محلی هستیم

شناسه خبر : 102186 | تاریخ انتشار : : 09 آبان 1400 - 8:44 | ارسال توسط :

نشست مشترک اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اشکذر با حضور امام جمعه موقت بخش خضرآباد، بخشدار این بخش از شهرستان اشکذر و اعضای شوراهای اسلامی این منطقه در محل بخشداری خضرآباد برگزار شد.

به گزارش اشکذر خبر؛ نشست مشترک اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اشکذر با حضور حجه الاسلام حسینی زاده خضرآبادی امام جمعه موقت بخش خضرآباد، سید جواد حسینی بخشدار منطقه و اعضای شوراهای اسلامی این بخش از شهرستان اشکذر در محل بخشداری خضرآباد برگزار شد.

در این نشست حسینی زاده با استناد به آیات و روایات و احادیث ماندگاری و مفتوح بودن پرونده واقفین در همه اعصار حتی پس از فوت را مورد بحث قرار داد.

خادمی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اشکذر هدف از تشکیل این جلسه را تعامل و همکاری بیشتر در راستای شناسایی تثبیت و تعیین تکلیف موقوفات بخش خضرآباد عنوان کرد و گفت: یک سوم از ۱۲۳۵ فقره موقوفات و ۳۳۰۰ رقبه موقوفات شهرستان اشکذر در بخش خضرآباد می باشد که جهت شناسایی و تثبیت و بهره وری بهینه آنها نیازمند همکاری مردم و مسئولان و اعضای شوراهای اسلامی مخصوصا دهیاران هستیم.

خادمی هم چنین گفت طی یک سال گذشته و در راستای اجرای فرمان مقام معظم رهبری از محل عواید موقوفات و کمک های خیری هزار و سیصد و پنجاه و پنج بسته معیشتی و صد و ده بسته لوازم التحریر تهیه و از طریق افق بقاع متبرکه امام زادگان علیهم السلام این شهرستان بین نیازمندان توزیع شده است.

در ادامه این جلسه جعفری پور کارشناس حقوقی اداره اوقاف و امور خیریه استان یزد درخصوص ساخت و سازهای انجام شده بر روی املاک وقفی گفت: این اداره کل آمادگی دارد؛ حسب قانون مند کردن احداثات غیر مجاز قبلی با طی تشریفات اداری لازم و پس از اخذ کاربری مأخوذه از مبادی ذیربط همانند بخشداری، جهاد کشاورزی و شوراهای اسلامی و بر اساس تفویض اختیار ماخوذه اخیر با متصرفین و مستاجرین نهایت همکاری را بعمل آورد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/ahhgp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *