• کد خبر: 25407
   منتشر کننده: سعید دهقانی اشکذری
    تاریخ انتشار: یکشنبه 21 مهر 1392 - 22:14
  صدای آمریکا گزارش داد؛
  سازمان دیدبان حقوق بشر، شورشیان سوریه را به جنایت علیه بشریت متهم کرده است.

  به گزارش سرویس مانیتورینگ خبرگزاری رسا، صدای آمریکا در گزارشی گفت: سازمان دیدبان حقوق بشر، شورشیان سوریه را به جنایت علیه بشریت متهم کرده است.


  به گزارش صدای آمریکا، دیدبان حقوق بشر مدعی است نیروهای مسلح مخالف رژیم سوریه دست کم 190 شهروند غیر نظامی را کشته و 200 نفر، عمدتاً زن و بچه را در جریان حمله ماه اوت به استان لاتاکیا به گروگان گرفته اند.


  لازم به ذکر است، پیش از این گزارش شده بود که شورشیان مسلح تحت حمایت کشورهای خارجی پس از تصرف برخی از روستاها و شهرها، اقدام به تجاوز به زنان و دختران سوری کرده اند.


  گزارش دیدبان حقوق بشر همچنین حاکی از آن است که دست کم 67 نفر از شهروندان سوری به صورتی غیر قانونی در جریان حمله نیروهای مسلح به 10 روستا که ساکنانش به دولت سوریه وفادار بودند، اعدام یا کشته شده اند. بر اساس این گزارش، در مواردی تمام اعضای یک خانواده هم به قتل زسیده اند.


  گفتنی است بر اساس این تحقیقات، در این حملات گروه های وابسته به القاعده همچون جبهه النصر و دولت اسلامی عراق و شام که مورد حمایت کشورهای خارجی اعم از عربستان، قطر و آمریکا هستند، نقشی اساسی را در این جنایت ایفا کرده اند.


  جو استورک مدیر بخش خاورمیانه دیدبان حقوق بشر گفت: این عملیات فقط از سوی عده ای از مبارزان خودسر یاغی نبوده بلکه برنامه ای هماهنگ در حمله به شهروندان غیر نظامی بوده است.

   

   

   

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/lbKlZ

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *