• کد خبر: 88183
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: سه شنبه 1 بهمن 1398 - 00:10
  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در جلسه افتتاحیه دفتر نمایندگی محیط زیست اشکذر:
  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در  جلسه افتتاح دفتر نمایندگی محیط زیست شهرستان اشکذر، افزود: یکی از مهمترین مسائل استان یزد و به تبع آن شهرستان اشکذر بهره مندی از هوای پاک و سالم است که امیدواریم با افتتاح این اداره در شهرستان و پایش مستمر صنایع به امر نیز دست یابیم.

  به گزارش اشکذر خبر، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در  جلسه پیش از افتتاح دفتر نمایندگی محیط زیست شهرستان اشکذر با اشاره به سالروز هوای پاک و تبریک آن، افزود: یکی از مهمترین مسائل استان یزد و به تبع آن شهرستان اشکذر بهره مندی از هوای پاک و سالم است که امیدواریم با افتتاح این اداره در شهرستان و پایش مستمر صنایع به امر نیز دست یابیم.

  “نیره پور ملائی” با بیان اینکه استقرار صنایع شهرستان اشکذر دارای اصول و چارچوب استانداردی نیست، اظهار داشت: موقعیت مکانی صنایع شهرستان اشکذر در بالا دست منطقه شهری این شهرستان قرار دارد که این امر موجب سلب رسیدن هوای پاک به مردم شهر می شود.

  وی به برخورد با بعضی از صنایع متخلف شهرستان اشکذر اشاره کرد و  گفت: بعضی از صنایع شهرستان اشکذر به استاندارد های محیط زیستی پایبند نبودند که این امر موجب شد با حمایت فرماندار شهرستان اشکذر در یک روز سه واحد متخلف پمپ شود.
  پوملائی ادامه داد: به حمد خدا هر سه کارخانه متخلف بعد از دو الی سه ماه با رعایت کردن استاندارد های مد نظر اداره محیط زیست استان، به کار خود خوشبختانه ادامه داد که جای خرسندی است، اما این را هم باید گوش زد کنم که اگر دوباره استاندارد های لازم رعایت نشود مانند قبل، با آنها برخورد می شود.

  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان، تصریح کرد: نمی خواهیم جلوی صنعت و تولید را بگیریم ولی اگر صنعتی ایجاد گردد که محور آن انسان نباشد با جدیت برخورد می کنیم.

  وی در ادامه سخنان خود به صنایع فولادی مستقر در شهرستان اشاره کرد و افزود: یکی از صنایعی که بالقوه آلایندگی دارد صنایع فولاد است که در شهرستان اشکذر نیز شهرکی به این منظور تاسیس گردیده است، که این امر موجب ایجاد مشکلات زیادی برای شهرستان در راستای کنترل انها شده است.

  پورملائی اظهار داشت: اکنون شرایط خوبی در بحث صنایع فولاد در شهرستان اشکذر داریم ولی این موضوع به معنای این نیست که دیگر مشکلی پیش نخواهد امد بلکه ممکن است تخلفی در این صنایع صورت بگیرد که مطمئنا در این صورت برخورد خواهیم کرد.

   

  در این جلسه، مدیر عامل موسسه حامیان حیات پاک اشکذر با تبریک ۲۹ دی، سالروز هوای پاک، گفت: خوشبختانه پس از ۲۲ سال شاهد افتتاح
  دفتر نمایندگی محیط زیست در دومین شهرستان صنعتی استان هستیم که جای خرسندی است.

  محمد حسن طالبیان افتتاح این اداره را اولین قدم در راستای حرکت به سمت داشتن هوای سالم و پاک دانست و افزود: قدم های بعدی پایش مستمر واحد های صنعتی در شهرستان اشکذر می باشد که باید موجب برخورد قاطع با صنایع متخلف شود.

  وی به مکان افتتاح اداره محیط زیست شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت:  اداره محیط زیست شهرستان اشکذر فعلا میهمان سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان می باشد که امید است با پیگیری های مدیران استان و شهرستان ساختمانی در خور دومین شهرستان صنعتی استان ساخته شود و نیرو های بومی و توانمند که الحمد الله کم هم در اشکذر نداریم، در انجا مشغول فعالیت بشوند.

  گفتنی است در پایان از زحمات دامون سلیمانی زاده تقدیر و روح الله زارع به عنوان رئیس اداره محیط زیست شهرستان اشکذر معرفی شد.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/C8uYa

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *