اشکذر خبر

فرماندار شهرستان اشکذر:

جلوگیری از حفر چاه های غیرمجاز در اولویت کاری دستگاههای مربوطه باشد

شناسه خبر : 100060 | تاریخ انتشار : : ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۱ | ارسال توسط :

فرماندار اشکذر بر جلوگیری از حفر و بهره برداری چاه های غیر مجاز و در اولویت قراردادن این موضوع در دستورکاری دستگاه های مربوطه تاکید کرد.

به گزارش  اشکذر خبر؛ هادی هادی نسب فرماندار شهرستان اشکذر در اولین جلسه شورای حفاظت از منابع آب این شهرستان در سال جدید با بیان اینکه شهرستان اشکذر یکی از قطب‌های صنعتی و گلخانه‌ای است؛ حفر و بهره‌برداری از چاه‌های غیر مجاز واقع در واحدهای صنعتی و گلخانه‌ای را از مهمترین موضوعات در زمینه حفاظت منابع آب این شهرستان دانست.

هادی نسب از سایر ارگان ها از جمله جهاد کشاورزی و آبفا و با محوریت شرکت آب منطقه‌ای خواست موضوع شناسایی و پر کردن چاه‌ها را با همکاری یکدیگر به طور جدی پیگیری نمایند.

فرماندار اشکذر همچنین بر اعمال مجازات‌های قانونی بازدارنده از جمله جریمه مالکین چاه‌های غیر مجاز و حبس و محاکمه حفاران غیرمجاز و بالابردن هزینه حفر و بهره‌برداری چاه‌های غیرمجاز برای افراد متخلف تاکید کرد.

سرپرست اداره منابع آب شهرستان‌های یزد و اشکذر نیز در این جلسه گفت: شهرستان اشکذر جزء شهرستان‌هایی است که حدود ۱۰۰ درصد چاه‌های کشاورزی آن دارای کنتور هوشمند بوده یا قرارداد نصب کنتور دارند و حدود ۶۰ درصد از چا‌های صنعتی آن نیز مجهز به کنتور هوشمند می‌باشند.

محمدعلی حکیمی افزود: در سال ۱۳۹۹ تعداد ۱۸ حلقه چاه غیرمجاز در این شهرستان پر و مسلوب‌المنفعه شده و از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون نیز تعداد ۲ حلقه چاه غیرمجاز پر شده و یک دستگاه حفاری غیرمجاز ضربه‌ای (الاکلنگی) نیز توقیف گردیده است.

آلایندگی واحدهای صنعتی مختلف در شهرستان اشکذر از جمله واحدهای کشتارگاهی از دیگر موضوعاتی بود که مدیر حفاظت محیط زیست و کیفیت منابع آب شرکت آب منطقه‌ای، خواستار توجه ویژه به این موضوع جهت جلوگیری از آلودگی منابع آب و محیط زیست منطقه شد و افزود: ارائه هرگونه خدمات به واحدهای آلاینده باید در قبال رفع مشکل پساب تولیدی این واحدها باشد.

ناهید غلام‌نژاد در مورد طرح‌های فاضلاب شهرک نیکو اشکذر و همچنین فاضلاب شهری اشکذر نیز گفت: با توجه به نوع مواد آلاینده مضر موجود در فاضلاب‌های صنعتی و شهری، احداث شبکه فاضلاب از جمله راهکارهای جلوگیری از آلوده شدن آبهای زیرزمینی می‌باشد ضمن اینکه از پساب تولیدی نیز می‌توان جهت فضای سبز یا صنعت استفاده نمود.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/4xf2q

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تکمیل کنید *