• کد خبر: 35499
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: پنجشنبه 11 دی 1393 - 15:28
  حجت الاسلام کرمی سرپرست اداره اوقاف و امورخیریه درباره تأیید صلاحیت هیأت امنای بقاع و اماکن متبرکه شهرستان اشکذر گفت:دراین جلسه اعضای هیأت امنای یک امامزاده، 9مسجد و 5حسینیه تأیید شدند و إن شاءالله احکام آن به صورت جداگانه بزودی صادر خواهد شد.

  به گزارش اشکذر نیوز، جلسه کمیسیون تأیید صلاحیت هیأت امنای بقاع و اماکن متبرکه شهرستان اشکذر با حضور کلیه اعضا در محل این اداره برگزار شد.

  حجت الاسلام کرمی سرپرست اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان اشکذر در این باره افزود: دراین جلسه اعضای هیأت امنای یک امامزاده، 9 مسجد و 5 حسینیه تأیید شدند و احکام آن به صورت جداگانه بزودی صادر خواهد شد.

  کرمی خاطر نشان کرد: تأثير بقاع و اماكن متبركه در پویایی و تثبیت فرهنگ دينی جامعه، این نوع اماکن متبرکه را نيازمند مديريتي ولايي، متعهد و توانمند اعم از امين یا هيأت هاي امناء نموده كه نحوه انتخاب و برکناری و حدود اختیارات آنها بر اساس ماده 5 قانون اوقاف و تبصره های ذیل آن بر عهده این سازمان قرار گرفته است.

  وی با اشاره به ترکیب اعضای این کمیسیون که شامل 2 عضو حقوقی و 3 عضو حقیقی می باشد، گفت: رئیس اداره اوقاف شهرستان و مسئول نمايندگي ولي فقيه در ناحيه مقاومت بسيج، به عنوان اعضای حقوقی، و نیز نماينده امام جمعه، معتمد محلي مطلع و مورد وثوق، و همچنین شخصیتی ولايي، فرهنگي وآگاه ترجيحاً از آموزش و پرورش به عنوان اعضای حقیقی این کمیسیون می باشند.

  کرمی با بیان مراحل عضویت در هیئت امنای بقاع و اماکن متبرکه مانند مساجد و حسینیه ها عنوان کرد: داوطلبین عضویت در هیأت امنای آن اماکن، توسط امام جماعت یا شورای اسلامی محل به این اداره معرفی می شوند که پس از تکمیل فرم تحقیقات محلی هر فرد توسط پایگاه یا حوزه مقاومت بسیج و نیز تأیید حراست، در مرحله پایانی پرونده آنها به جلسه کمیسیون تأیید صلاحیت برده می شود.

  حجت الاسلام کرمی همچنین گفت: جلسات كميسيون در مواقع لزوم با دعوت اوقاف در محل اداره تشكيل می شود، كه با حضور سه نفر از اعضا رسميت يافته و اعضا با بررسي «پرونده داوطلبان عضويت» در هيأت هاي امنا با رعايت تقوي و تعهد نسبت به مصالح بقاع و اماکن متبركه مداقه لازم را معمول می نمايند.

   

  watermarked-IMG_4778 watermarked-IMG_4781 watermarked-IMG_4782 watermarked-IMG_4784 watermarked-IMG_4785 watermarked-IMG_4786 watermarked-IMG_4787

   

  (باتشکر از محسن ذاکری)

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/JoQRa

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *