• کد خبر: 39699
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 23:17
  با همکاری اداره تبلیغات اسلامی و بسیج اصناف و اتاق بازرگانی شهرستان اشکذر، اولین جلسه آموزشی « فقه و اخلاق در بازار»برگزار شد.

  به گزارش اشکذر نیوز، با همکاری اداره تبلیغات اسلامی و بسیج اصناف و اتاق بازرگانی شهرستان اشکذر، اولین جلسه آموزشی «فقه و اخلاق در بازار» برگزار شد.

  حجت‌الاسلام پورقیومی استاد این جلسه آموزشی، با گرامی داشت ایام ماه رجب و فرارسیدن لیله الرغائب گفت: آموزش مباحث مرتبط با معامله، تجارت، معاشرت و آداب و احکام آن برای صنوف مختلف کسبه و بازاریان امر مبارکی است که باید با جدیت استمرار یابد و به تدریج آثار و برکات آن را شاهد خواهیم بود.

  ایشان افزود: در گذشته که بازار در کنار حوزه‌های علمیه قرار داشت کسبه و بازاریان با فراگیری احکام شرعی به حجره‌های بازاری خود می‌رفتند و با رعایت آموخته‌هایشان در هنگام تجارت، رضایتمندی روح و روان خود و مشتری را به ارمغان می‌آوردند که در انتها رضا‌یت باری‌تعالی را نیز در پی داشت.

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی با تأکید بر اینکه امروز بخشی از کسادی بازار، بی‌برکتی‌ها در تجارت و دیگر آسیب‌های موجود را می‌توان با به یادگیری فرمان‌ها الهی پیرامون موضوع و رعایت عملی آن‌ها کاهش داد و در زمان امام علی (ع) آن حضرت به‌صورت مستمر به بازار سر می‌زد و خطاب به کسبه می‌فرمود اول فقه و احکام تجارت را یاد بگیرید سپس به تجارت بپردازید. درخواست حیات معنوی، دنیوی و اخروی اهل‌بیت (ع) برای خود و نیز توجه عملی به سیره آن‌ها از دیگر مباحث بود.

  گفتنی است قرائت زیارت عاشورا و صرف صبحانه از دیگر برنامه‌های جلسه بود.

   

  منبع: روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/Vp3vj

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *