• کد خبر: 41481
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: شنبه 13 تیر 1394 - 07:58
  جشن گلريزان براي كمك به آزادي 122 زنداني نيازمند جرائم مالي غيرعمد در استان يزد با حضور عضو هيات مديره ستاد ديه كشور، مسئولان و جمع زيادي از خيران استان برگزار شد.

  به گزارش اشکذر نیوز به نقل از خبرگزاری ايسنا، “محمدرضا حبيبي” رييس كل دادگستري استان در اين مراسم كه شامگاه گذشته در سالن شهيد عباسپور برق منطقه‌اي يزد همزمان با سراسر استان برگزار شد، به آزادي 882 نفر زنداني نيازمند جرائم غير عمد استان طي 10 سال گذشته با حمايت ستاد ديه استان و با تامين 18 ميليارد تومان بدهي اين افراد از طريق خيران و نيز بخشش دو ميليارد و 300 ميليون تومان از سوي شكات، اشاره كرد.

  وي گفت: در حال حاضر 122 زنداني نيازمند جرائم غير عمد در زندان‌هاي استان به سر مي‌برند كه از اين تعداد 35 نفر به خاطر تصادفات و حوادث كار، 52 نفر به دليل مسائل مالي و چك و 36 نفر نيز به خاطر مهريه و نفقه در زندان هستند.

  حبيبي با بيان اين آزادي اين نيازمند در گروي كمك 13 ميليارد و 300 ميليون تومان كمك خيران استان است، اظهار كرد: البته تاكنون از طريق تلاش‌هاي ستاد ديه يك ميليارد و 300 ميليون تومان از اين مبلغ از سوي شكات مورد بخشش قرار گرفته است.

  وي در بخشي از سخنانش با اشاره به مشكلات خانواده‌هاي زندانيان نيازمند جرائم مالي غير عمد، آنها را مظلوم و گمنام خواند و تصريح  كرد: مظلوم از اين جهت هستند كه به دليل جرمي كه مرتكب نشده‌اند، متحمل مجازات نداشتن سرپرست خانوار در كنار خود هستند و گمنام از اين لحاظ كه هم به لحاظ حيثيت اجتماعي و حفظ شان و آبرو نمي‌توانند دست نياز به سوي جامعه دراز كنند و از طرفي نيز اين خانواده‌ها كمتر مورد حمايت تشكل‌هاي و انجمن‌هاي حمايتي جامعه قرار مي‌يرند.

  اين مسئول با ابراز اميدواري در خصوص كمك‌هاي خيرانه مردم روزه‌دار دارالعباده يزد، گفت: يكي از مصداق‌هاي عبادت بخشيدن مال علي رغم علاقه و محبت داشتن نسبت به آن است به نحوي كه خداوند در قران كريم چنين افرادي را از متقيان مي‌خواند.

  “سيد محمد ميرمحمدي” استاندار يزد نيز در اين مراسم با اشاره به محتمل بودن چنين حوادثي براي هر يك از افراد جامعه، خواستار مساعدت افراد خير استان براي نجات اين افراد از بند زندان و شادي فرزندان و خانواده‌هاي آنان شد.

  وي در عين حال به تلاش‌هاي مجموعه دادگستري و دستگاه‌هاي و نهادهاي مرتبط در رابطه با پيشگيري از وقوع اين جرائم اشاره و از اقدامات صورت گرفته در اين راستا قدرداني كرد.

  استاندار از خيران استان نيز به عنوان فرشتگاني كه در هنگام مواجهه با مشكلات و كمبودها به نجات مردم استان مي‌شتابند، ياد كرد و آنها را الگوهاي بسيتر خوبي براي جوانان معرفي كرد.

  “محمدرضا اعتماديان” عضو هيات مديره ستاد ديه كشور نيز در اين مراسم با اشاره به نياز 12 ميليارد توماني ستاد ديه  براي كمك به آزادي زندانيان جرائم غير عمد استان، اظهار كرد: اگر مردم و خيران نيك انديش استان تنها 50 درصد از اين مبلغ را كمك كنند مي‌توان با گرفتن 40 درصد تخفيف از شاكيان پرونده‌ها و 10 درصد كمك از طريق تهران، تمام زندانيان نيازمند جرائم مالي غيرعمد استان را آزاد كرد كه در حالي است كه ستاد ديه كشور ضمن تلاش براي اين كه ظلمي به طرف دعوا وارد نشود، تا 50 درصد نيز تخفيف از شكات گرفته شده است.

  وي گفت: بسياري از اين زندانيان افرادي آبرومند و برخي نيز افرادي هستند كه نماز شب آنها ترك نمي‌شود ولي بنا بر حادثه در زندان گرفتار شده‌اند و به دليل نداشتن توان مالي گاهاً بايد تمام عمر خود را در پشت ميله‌هاي زندان بگذرانند.

  اعتماديان با اشاره به اجر بالاي كمك به نيازمندان نزد خداوند، خاطراتي را در رابطه با رفع بلا براي افرادي كه به نيازمند كمك كرده‌اند، بيان كرد و گفت: قطعاً صدقه دادن، زبان خير داشتن و كار نيك كردن در كارنامه افراد درج مي‌شود و خداوند براي آنها حساب قائل خواهد شد.

  عضو هيات مديره ستاد ديه كشور در پايان نيز در رابطه با موضوع مهريه و نفقه اظهار كرد: به اجرا گذاشتن مهريه به معناي دعواي بين زوجين است لذا بايد بزرگان خانواده در اين دعواها دخالت و ميانجي‌گري كنند چرا كه اين مداخلات نيز موثر واقع خواهد شد.

  گفتني است؛‌ هر چند در اين نشست مسئولان و مردم خيرانديش استان كمك‌هاي مالي خود را ارائه كردند ولي علاقمندان مي‌توانند كمك‌هاي خود براي آزادي زندانيان نيازمند جرائم غير عمد مالي در استان را از طريق شماره حساب‌هاي 0108888888002 سيباي بانك ملي شعبه غدير، 63/12552593 بانك ملت شعبه 22 بهمن و 38000010 بانك رفاه كارگران شعبه مركزي به نام ستاد ديه استان يزد اعمال كنند.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/XSzkc

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *