• کد خبر: 22710
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: چهارشنبه 15 خرداد 1392 - 09:03

  مناظره دوم کاندیداها با رویکرد فرهنگی، امروز  با برخی تغییرات برگزار خواهد شد.

  مناظره کاندیداها

  فارس: پس از برگزاری مناظره اول، برخی کاندیداها نسبت به شیوه برگزاری بخش دوم آن که مربوط به سوالات کوتاه و پخش تصویر بود، واکنش هایی نشان دادند.

  در ادامه صداوسیما تصمیم گرفت با حضور نمایندگان کاندیداها و اعمال نظر نمایندگان آنها تغییراتی را در شیوه برگزاری مناظرات دوم و سوم ایجاد کند.

  به گزارش فارس، اولین تغییر، در شیوه چیدمان جایگاه نامزدهاست. به این ترتیب که تریبون از وسط استودیو به کنار و مقابل صندلی کاندیداها قرارداده شده تا آنها رو به روی هم با یکدیگر به صحبت بپردازند.

  همچنین طبق تصمیم های گرفته شده قرار است برای مناظره فردا 16 سوال به ترتیب از همه نمایندگان پرسیده شود. در حقیقت هر بار از یک نامزد دعوت می شود تا پشت تریبون بیاید، یک سوال از او پرسیده می شود و نامزد فرصت دارد تا در مدت زمانی که در اختیار دارد به پرسش مطرح شده پاسخ دهد. در ادامه نیز سایر نامزدها 2 دقیقه فرصت دارند تا درباره آنچه که گفته شد، نظرات موافق یا مخالف خود را اعلام کنند. در این بخش هر کاندیدایی که نظری در پاسخ به نامزد پشت تریبون نداشته باشد، 2 دقیقه اش محفوظ خواهد ماند و می تواند در فرصت دیگری از آن استفاده کند.

  در نهایت و پس از اعلام نظر کاندیداها، نامزد پشت تریبون به مدت 3 دقیقه فرصت دارد تا به سخنان ارائه شده پاسخ دهد و یا سخنان خود را جمع بندی کند.

  در حقیقت در مناظره فردا که با رویکرد فرهنگی برگزار خواهد شد هر کاندیدا به دو سوال پاسخ خواهد داد و بخش های سوالات کوتاه و تصاویر نیز حذف شده اند.

  سوالاتی که فردا از کاندیداها پرسیده خواهد شد، از میان بیش از 2 هزار پرسشی انتخاب شده اند که از سوی مردم به صداوسیما فرستاده بود.

  نکته قابل توجه در مناظره فردا این است که محورهای اصلی سوالات بنا به درخواست کاندیداها در اختیار نمایندگانشان قرار گرفته و به آنها اطلاع داده شده است.

  همچنین اجرای این مناظره نیز از موارد دیگری است که مورد تجدید نظر صداوسیما قرار گرفته و علی رغم اینکه قبلا تصمیم گرفته شده بود محمد جعفر خسروی اجرای این مناظرات را برعهده داشته باشد، به نظر می رسد مرتضی حیدری اجرا کننده این مناظره نیز باشد.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/zgRon

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *