با توجه به مشکل آب جهت فضای سبز آب مورد نیاز در محدوده مجومرد از شهر اشکذر جدا شد.

به گزارش اشکذر خبر، با حضور جوکار نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و مدیران کل استان مشکلات شهر مجومرد بررسی شد.

مسئولین حاضر ابتدا با حضور در شهرداری مجومرد ضمن جلسه با اعضا شورای اسلامی و شهردار مجومرد مشکلات و مسائل اساسی این شهر را رصد نموده و در جهت رفع آن مصوبات زیرصادر شد.
با توجه به مشکل آب جهت فضای سبز مصوب شد آب مورد نیاز در محدوده مجومرد از شهر اشکذر جدا شده و به صورت مستقل اختصاص یابد.
در بحث گردشگری مقرر شد تا هزینه ایجاد منطقه گردشگری حد فاصل میدان صاحب الزمان تا میدان گردشگری مجومرد از منابع دولتی تامین شود.
نظر به نیاز بانوان به فضای مناسب جهت تفریح بعد از امکان سنجی، نیاز سنجی و تعیین موقعیت توسط شهرداری مجومرد سازمان منابع طبیعی نسبت به تامین زمین مناسب اقدام نماید.
همچنین اداره راه و شهرسازی مکلف شد مساحت هفت هزار متر مربع شامل ۳۵ قطعه زمین ۲۰۰ متری را جهت استفاده به عنوان معوض در اختیار شهرداری مجومرد قرار دهد.
با توجه به نیاز مردم مجومرد به واحد اورژانس بعد از ارائه گزارش پیگیری‌های انجام شده توسط مسئولین مربوطه مقرر شد این موضوع در سطح کشوری پیگیری و نسبت به تامین زمین مورد نیاز اقدام شود.
در مورد مدرسه خیری آقای خلیلی مقرر شد از محل حقوق دولتی معادن نسبت به تکمیل این پروژه در سال آینده اقدام شود.
همچنین مقرر شد با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد به صورت روزانه و منظم پزشک در مرکز سلامت نوری مجومرد حضور داشته باشد.
مصوب شد با صدور مجوز از سوی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان یک نفر کارشناس مورد تایید میراث جهت انجام طرح مطالعاتی بافت تاریخی مجومرد در خانه موسوم به حکیمی مجومرد مستقر شود.
در مورد ساختمان خیری نیمه تمام مساح که در مالکیت دانشگاه پیام نور مجومرد میباشد مقرر شد فرماندار اشکذر ظرف یک ماه آینده طرح کاربری این مرکز را پیشنهاد داده و طی جلسه‌ای با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و خیر محترم این موضوع بررسی شود.
در ادامه جوکار با حضور در مسجد جامع مجومرد پای صحبت‌های مردم این شهر نشست و مردم مشکلات خود را در ارتباط با حریم و محدوده شهر مجومرد، ایجاد جاده کمربندی دوراهی طبس به فولاد آلیاژی، تجهیز شهرداری و … مطرح نمودند و جوکار توضیحات لازم را ارائه نمود.
لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/rS9u5