اشکذر خبر

امام جمعه اشکذر:

جبهه روشنفکر نماهای غربزده و وابسته خطر بزرگی برای انقلاب اسلامی است

شناسه خبر : 96438 | تاریخ انتشار : : ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۷ | ارسال توسط :

خطیب جمعه اشکذر با اشاره به فرارسیدن ایام دهه فجر؛ این پیروزی را مرهون مجاهدت های فراوان و خون های شهیدان و هدایت های حضرت امام (ره) دانست و بردشمنی کینه توزان انقلاب اسلامی در چند جبهه تاکید کرد.

به گزارش اشکذر خبر؛ نماز عبادی سیاسی جمعه اشکذر در مصلای بزرگ اشکذر به امامت حجه الاسلام محمدرضا طالبیان برگزار شد.

طالبیان در خطبه اول با بیان اینکه همه ما می دانیم یکی از نعمت های خداوند به ما نعمت عمر است؛ بیان داشت: اما همه می دانیم که این نعمت زمان مشخص دارد همانطور که قرآن به این موضوع اشاره دارد که: وَ لَنْ یُؤَخِّرَ اللّهُ نَفْساً إِذا جاءَ أَجَلُها یعنی اینکه و خدا هرگز اجل کسى را از وقتش که فرا رسد مؤخر نیفکند!

خطیب جمعه اشکذر در همین رابطه با بیان اینکه طبق معارف اسلامی درباره عمر؛ در روز قیامت سوال خواهد شد؛ به سوره فاطر آیه ۳۷ اشاره کرد و از حسرت های روز قیامت عمر دانست و گفت: آن کفّار در آتش دوزخ فریاد و ناله می کنند؛ که ای پروردگار! ما را از این عذاب بیرون آور تا بر خلاف گذشته به اعمال نیک بپردازیم و آنگاه خطاب شود؛ آیا شما را به اندازه‌ای عمر ندادیم که هر که اهل تذکر و پند شنیدن است؛ در این مدت متذکر شود؟ و آیا بیم دهندگان بر شما نیامدند؟ پس امروز عذاب دوزخ را بچشید که ستمکاران را هیچ یار و نجات دهنده‌ای نخواهد بود.

وی گفت: طبق ادعیه اهل بیت (ع) ما حتی در سخت ترین شرایط باید به دنبال طولانی شدن عمر خود باشیم؛ مگر آنکه آن عمر به غیر اطاعت خدا به کار رود همانطور که در دعای شریف مکارم اخلاق آقا امام سجاد علیه السلام از خداوند اینطور میخواهد؛ بارالها! تا زمانی که عمرم در اطاعت تو مصروف می گردد مرا از نعمت طول عمر برخوردار فرما و هرگاه عمرم چراگاه شیطان شود به آن پایان ده و روحم را قطع کن پیش از آنکه دشمنی شخص تو متوجه من شود یا خشمت بر من استوار گردد.

امام جمعه اشکذر در خطبه دوم با اشاره به مناسبت های هفته بیان داشت: مناسبت اول که به آن اشاره شد؛ رحلت حضرت ام البنین (س) در ۱۳ جمادی الثانی بود، روزی که در تقویم جمهوری اسلامی به عنوان روز تکریم مادران و همسران شهداء نامگذاری شده است.

وی ادامه داد: حضرت ام البنین (س) سرآمد بانوان در الگوی ادب است به طوریکه وقتی وارد خانه حضرت امیرالمومنین (ع) شد؛ خود را همسر آن حضرت و مادر حسنین نمی دانست؛ بلکه خود را کنیز و خدمتکار آنها معرفی کرد.

طالبیان در ادامه با اشاره به فرارسیدن میلاد با سعادت حضرت زهرا (س) و روز مادر و زن است، همانطور که قبل از نزول تورات حضرت موسی (ع) چله عبودیت گرفت؛ برای تولد کوثر عالم و آدم هم پیامبر چهل روز متفاوت در عبادت و معنویت داشت.

وی ادامه داد: بله بسیار تناسب دارد که این روز میلاد را به نام روز مادر و هفته زن می شناسند؛ اما همه باید بدانند که اولین حرمت توسط خود زنان باید برای زن اتفاق بیافتد و زنان باید از آسیب های آخر الزمانی مانند تبرج های جاهلیت، خودنمایی ها، برهنگی ها و بدپوششی ها حفظ کنند؛ چرا که در روایات به چنین کسانی وعده “جهنم”داده شده است.

خطیب جمعه اشکذر از دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان مناسبت دیگر در هفته نام برد و گفت: پیروزی که با مجاهدت های فراوان و خون های شهیدان و هدایت های حضرت امام (ره) به دست آمد؛ نکته مهمی که همه باید بدانیم این است که دشمنی ها هنوز در چند جبهه در مقابل ما وجود دارد.

وی در همین رابطه اظهار داشت: یکی جبهه تمدنی غرب است؛ هرچند مسامحتا به آن تمدن میگوئیم وگرنه از نظر قرآن مصداق سفاهت است و دیگری جبهه روشنفکر نماهای غربزده و وابسته است که خطر بزرگی برای انقلاب اسلامی به شمار میرود.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/bkfXT

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تکمیل کنید *