درخواست مردم متعهد و فعالان فرهنگی شهرستان اشکذر از مسئولین: صورت قبر شهید قبل از انقلاب اسلامی جواهری اشکذری که به عنوان اولین شهید وزارت نیرو در سطح کشور شناخته می شود؛ در قطعه شهدای اشکذر ایجاد شود.

به گزارش اشکذر خبر؛ شهید غلامعلی جواهری اشکذری که به عنوان اولین شهید وزارت نیرو شناخته می شود؛ تا سن جوانی در اشکذر زندگی می کرد.

جواهری اشکذری برای کار عازم تهران می شود و پس از مدت کوتاهی از تهران راهی مشهد مقدس می رود و در اداره آب منطقه ای مشهد مشغول به کار میشود.

او با تعهد و غیرت انقلابی بالا در تمام راهپیمایی ها شرکت می کند؛ تا آنکه در تاریخ نهم دی ماه سال ۵۷ در راهپیمایی بزرگ مردم مشهد علیه رژیم طاغوت هدف گلوله مستکبران طاغوتی قرار می گیرد و به شهادت می رسد.

جواهری اشکذری پس از شهادت و در خواجه ربیع دفن می گردد و حالا این شهید به عنوان اولین شهید وزارت نیرو در سطح کشور شناخته می شود.

حالا مردم متعهد و فعالان فرهنگی شهرستان اشکذر از مسئولین مربوطه (بنیاد شهید انقلاب اسلامی و شورای اسلامی شهر اشکذر) درخواست دارند تا صورت قبر این‌ شهید بزرگوار قبل از انقلاب اسلامی در قطعه شهداء روضه الشهداء اشکذر ایجاد کنند؛ تا هم یاد این شهید را در شهر زنده بدارند و هم نسل نوجوان را با حماسه و رشادت های این شهید انقلاب آشنا کنند و نیز جای خالی شهید انقلاب اسلامی در قطعه شهدای اشکذر پر گردد‌.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/JEzKy