اشکذر خبر

جای خالی اداره محیط زیست و جولان صنایع در اشکذر

شناسه خبر : 40898 | تاریخ انتشار : : 25 خرداد 1394 - 14:19 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز به نقل از نسیم صادق، مشکلات زیست محیطی و آلودگی هوا چند سالی است که جزو اصلی ترین دغدغه های مردم شهرستان اشکذر قرار گرفته است. کارخانه هایی که یکی پس از دیگری دشت اردکان تا یزد را به تصرف خود در آورده اند و روز به روز بر تعداد آن ها […]

به گزارش اشکذر نیوز به نقل از نسیم صادق، مشکلات زیست محیطی و آلودگی هوا چند سالی است که جزو اصلی ترین دغدغه های مردم شهرستان اشکذر قرار گرفته است.

کارخانه هایی که یکی پس از دیگری دشت اردکان تا یزد را به تصرف خود در آورده اند و روز به روز بر تعداد آن ها افزوده شد.

علی رغم بحث مشکلات فرهنگی تابعه راه اندازی این واحدهای صنعتی از این منظر که این تعداد کارخانه باعث مهاجرت های بی شماری از استان های همجوار به این شهرستان شده است، مشکلات زیست محیطی فراوانی زندگی و سلامت مردم اشکذر را دچار مخاطره کرده است.

اگرچه از زمان روی کار آمد دولت یازدهم و سیاست های کاری فرماداری اشکذر از استقرار واحدهای جدید صنعتی مغایر با استانداردهای زیست محیطی جلوگیری به عمل آمده است، ولی بحث نظارت و کنترل واحد های موجود خود از اهمیت بیتشری برخوردار است.

وجود بیش از 600 واحد تولیدی، تعداد زیادی از کارخانه های کاشی و به خصوص وجود بخش عمده ای از کشتارگاه های استان یزد در این شهرستان همه و همه به روشنی ضرورت اهمیت این موضوع به را می رساند.

با این وجود و برخلاف اهمیت محیط زیست در این شهرستان که مختصرا به آن اشاره شد؛ اشکذر از نداشتن نماینده محیط زیست رنج می برد.

یکی از وظایف تعیین شده در اساس نامه سازمانی محیط زیست، “اعمال نظارت و دخالت قانونی برای پیشگیری و منع ورود آلاینده ها به منابع محیط زیست است” که تنها با رعایت همین بند می توان گفت که بسیاری از مشکلات بزرگ زیست محیطی اشکذر بر طرف خواهد شد.

این درحالی است که نیروهای محیط زیست شهرستان اشکذر به جای حظور در این شهرستان، در سازمان مرتبط خود در استان یزد به فعایت مشغولند.!

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/DxbGR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *