اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

جایگاه ویژه اشکذر در زمینه تولید فرآورده‌های دامی استان یزد

شناسه خبر : 94563 | تاریخ انتشار : : 16 مهر 1399 - 18:11 | ارسال توسط :

شهرستان اشکذر جایگاه ویژه‌ای را در زمینه تولید فرآورده‌های خام دامی استان دارا است.

به گزارش اشکذر خبر، سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان اشکذر گفت: شهرستان اشکذر با دارا بودن چهار کشتارگاه طیور رتبه اول در زمینه تولید و استحصال گوشت طیور را در استان به خود اختصاص داده و یک کشتارگاه دام را داراست که بالغ بر ۴۰ درصد گوشت شهرستان و شهر‌های هم جوار را تامین می‌کند.
شریعتمدار افزود: فعالیت ۷۰ واحد پرورش مرغ در شهرستان که بالغ بر یک میلیون قطعه جوجه ریزی از ابتدای سال در شهرستان اتفاق افتاده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۱۰ درصد رشد داشته است.
وی اظهار داشت: روزانه بالغ بر ۶۳ تن شیر از واحد‌های دامپروری شهرستان تولید که به مرکز استان انتقال و جهت تولید در فرآورده‌های لبنی به مناطق مختلف کشور ارسال می‌شود.
سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان اشکذر ادامه داد: اشکذر با دارا بودن ۶۶ باشگاه سوارکاری و بالغ بر ۲۵۰۰ راس اسب اصیل عرب یکی از قطب‌های استان در زمینه پرورش اسب به شمار می‌رود که جای توسعه و کار بیشتر دارد تا جایگاه اصلی خود در شهرستان را پیدا کند.
شریعتمدار مبارزه با بیمار‌های مشترک دامی و تامین امنیت غذایی را جز مهم‌ترین اهداف این اداره برشمرد و گفت: بیماری مشمشه یکی از بیماری‌های مشترک بین حیوان و انسان است که در این راستا بالغ بر ۱۵۰۰ نمونه خون برداری انجام گرفته که موردی گزارش نشده است.
وی طرح پیش سردگذاری لاشه‌های دام جهت پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو در کشتارگاه دام شهرستان انجام شده و تخلفات جزیی در تعدادی از واحد‌های فروش فرآورده‌های خامی دام شهرستان بوده که با ارائه اخطار‌های لازم مشکل برطرف گردیده است.
شریعتمدار اظهار داشت: طی سه مرحله واکسیناسیون نیوکاسل در طیور بخش خانگی در بخش مرکزی و خضرآباد در اجرایی شده که در هر نوبت ۱۳۳ هزار دوز واکسن توزیع شده در بین دامداران که پوشش ۱۰۰ درصدی در این خصوص در شهرستان صورت گرفته است.
وی تاکید کرد: همشهریان عزیز هیچ نگرانی بابت مصرف فرآورده‌های خامی دامی در شهرستان وجود ندارد و این اطمینان به شهروندان اشکذری داده می‌شود که این فراورده‌ها را با اطمینان خاطر استفاده کنند
منبع: صدا و سیما
لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/YMqHQ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124