رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اشکذر از توقیف محموله 1200 کیلوگرمی تخم‌مرغ بدون گواهی حمل بهداشتی قرنطینه‌ای در این شهرستان خبر داد.

به گزارش اشکذر خبر، علی نیک بین رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اشکذر اظهار کرد: این محموله تخم ‌مرغ با خودرو فاقد سردخانه و بدون اخذ مجوز حمل بهداشتی قرنطینه‌ ای ، از شهرهای شمالی کشور به مقصد شهرستان اشکذر حرکت کرده بود که با همکاری پاسگاه انتظامی بخش رستاق و اداره دامپزشکی اشکذر در این شهرستان توقیف شد.


وی گفت: محموله فوق با وزن ۱۲۰۰ کیلوگرم علاوه بر عدم دریافت گواهی بهداشتی حمل فاقد نشانه‌گذاری از قبیل درج نام مزرعه تولیدی و تاریخ تولید و انقضاء بر روی محصول بود و همچنین خودروی حمل بدون کد الکترونیکی و فاقد شرایط حمل فرآورده‌های خام دامی فاسد‌شدنی (بدون یخچال) بود.


نیک بین بیان کرد: طبق دستورالعمل های بهداشتی – قرنطینه ای سازمان دامپزشکی کشور نقل و انتقال هرگونه فرآورده‌های خام دامی بدون خودرو مناسب و فاقد مجوز دامپزشکی غیر قانونی است.


رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اشکذر در ادامه گفت: تخم مرغ یکی از انواع فرآورده های خام دامی است که حمل آن باید با خودرو سردخانه دار و با اخذ گواهی حمل از ادارات دامپزشکی مبدا صورت پذیرد.


وی اظهار داشت: مدت زمان مصرف تخم مرغ خوراکی در دمای ۰ تا ۴ درجه سانتی گراد حداکثر به مدت یک ماه است.


نیک بین در پایان افزود: تشدید و کنترل بر تردد خودرو‌های حمل دام و فرآورده‌های خام دامی فاقد مجوز بهداشتی دامپزشکی در دستور کار دامپزشکی این شهرستان قرار دارد و به منظور سلامت و تامین امنیت غذایی با اینگونه موارد با همکاری نیروی انتظامی و دستگاه قضا برخورد قانونی می‌شود.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/aRy4m
  • منبع خبر : اداره دامپزشکی یزد