اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

توقف موقت واحد‌های آلاینده در استان یزد

شناسه خبر : 87430 | تاریخ انتشار : : 04 دی 1398 - 18:13 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذرخبر، پور ملایی گفت: در راستای اجرای مصوبات کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان ، چهار تیم پایش برای پایش صنایع مستقر در حوزه مهریز ، یزد ، اشکذر ، میبد و اردکان به صورت شبانه روزی فعال شده است. وی افزود: نتیجه پایش‌های شبانه و روزانه و فعالیت تیم پایش محیط زیست استان  […]

به گزارش اشکذرخبر، پور ملایی گفت: در راستای اجرای مصوبات کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان ، چهار تیم پایش برای پایش صنایع مستقر در حوزه مهریز ، یزد ، اشکذر ، میبد و اردکان به صورت شبانه روزی فعال شده است.توقف موقت واحد‌های آلاینده در استان یزد
وی افزود: نتیجه پایش‌های شبانه و روزانه و فعالیت تیم پایش محیط زیست استان  ، منجر به اخطار به ۹ واحد کاشی در میبد شد .
وی گفت: شهرک صنعتی جهان آباد و کاشی‌های اطراف آن به خاطر کمک به بهبود وضعیت هوا و کاهش میزان آلاینده‌ها به حالت نیمه فعال درآمده و با حداقل ظرفیت کار می‌کنند.
پور ملایی از توقف فعالیت یک واحد سنگبری در این شهرستان خبرداد و افزود: در شهرستان اردکان نیز دو واحد فولاد ، یک واحد آسفالت و ۴ واحد کاشی اخطار دریافت کردند که دو اسپری درایر واحد کاشی خاموش شد.
وی به اخطار ۴ واحد فولادی که منجر به توقف فعالیت ۳ واحد در شهرستان اشکذر شده اشاره کرد و گفت: واحد‌های فولادی القایی موظف به استفاده از آهن اسفنجی و استفاده کمتر از آهن قراضه شدند.
پور ملایی افزود: در شهر یزد نیز ۸ واحد شن و ماسه اخطار دریافت کردند و فعالیت بخش‌های آلاینده یک واحد فولاد در حریم شهرنیز به طور موقت متوقف شد.
به علت آلودگی هوا تمامی مهد‌های کودک، پیش دبستانی‌ها و دبستان‌های برخی مناطق میبد و اردکان امروز چهارشنبه ۴ دیماه تعطیل اعلام شد.
آلودگی هوای میبد در دو روز گذشته به حد هشدار رسیده بود.
چهار تیم پایش برای پایش صنایع مستقردر چهار شهرستان استان یزد به صورت شبانه روزی تشکیل شده است.
منبع:خبرگزاری صدا وسیما یزد
لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/T5jdi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec