اشکذر خبر

فرماندار اشکذر:

توسعه گردشگری بسترساز توسعه پایدار روستایی

شناسه خبر : 96991 | تاریخ انتشار : : 03 اسفند 1399 - 17:58 | ارسال توسط :

فرماندار شهرستان اشکذر توسعه گردشگری در روستاهای دارای بافت با ارزش تاریخی و معماری بوم‌گرا را یکی از راه‌های توسعه پایدار روستاهای بخش مرکزی این شهرستان دانست و افزود: بررسی نحوه گسترش گردشگری پایدار روستایی، تأمین خدمات و امکانات و ایجاد و توسعه زیرساخت‌های لازم برای بازدید و اقامت گردشگران امری ضروری است.

به گزارش اشکذر خبر؛ هادی‌نسب فرماندار شهرستان اشکذر در دیدار با اعضای شورای بخش مرکزی اشکذر، گفت: شوراهای اسلامی شهر و روستا باید با دوری از ورود به مسائل حاشیه‌ای و با یک برنامه‌ریزی مدون برای ادامه توسعه و پیشرفت متوازن در سطح شهرستان تلاش کنند .

هادی‌نسب در این دیدار با بیان اینکه یکی از وظایف شورای بخش نظارت بر عملکرد شوراهای روستاها به منظور رعایت وظایف قانونی است، خاطرنشان کرد: شوراها باید ضمن بالا بردن سطح مطالبه‌گری، آن را به صورت مکتوب ارائه کنند تا قابلیت پیگیری و مستندسازی داشته باشد.

وی در ادامه توسعه گردشگری در روستاهایی که دارای بافت باارزش تاریخی و معماری بوم‌گرا هستند را یکی از راه‌های توسعه پایدار روستاهای بخش مرکزی دانست و افزود: بررسی نحوه گسترش گردشگری پایدار روستایی، تأمین خدمات و امکانات و ایجاد و توسعه زیرساخت‌های لازم برای بازدید و اقامت گردشگران امری ضروری است.

نماینده عالی دولت در شهرستان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: صنایع آلاینده از جمله واحدهای تولید کاشی و سرامیک و کارخانه‌های ذوب فولاد، اجازه استقرار نخواهند یافت و انتظار می‌رود شوراهای شهر و روستا بصورت جدی از این رویه حمایت کنند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/qjXSV

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *