اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

توسعه صنعت گردشگری یکی از شاخصه های اصلی شورای اسلامی شهر اشکذر

شناسه خبر : 68075 | تاریخ انتشار : : 27 مهر 1396 - 18:23 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر خبر،گردشگری و سفر از ديرباز بخشي جدانشدني از علاقه مندي هاي انسان بوده است که روز به روز بر دامنه و اهميت آن افزوده مي شود و در هزاره سوم نيز به عنوان صنعت سفيد و پاک در جهان شناخته شده و در اين حوزه سرمايه گذاري هاي کلاني مي شود. در […]

به گزارش اشکذر خبر،گردشگری و سفر از ديرباز بخشي جدانشدني از علاقه مندي هاي انسان بوده است که روز به روز بر دامنه و اهميت آن افزوده مي شود و در هزاره سوم نيز به عنوان صنعت سفيد و پاک در جهان شناخته شده و در اين حوزه سرمايه گذاري هاي کلاني مي شود.

در تمام مناطق جهان به لحاظ مزيت هاي گردشگري به اين صنعت پرداخته مي شود و هر کشور، سرزمين و جامعه با توجه به توانمندي ها و ذخاير فرهنگي، تاريخي، طبيعي، اجتماعي خود، زمينه هاي شکوفايي و بهره مندي از اين بسترها را فراهم مي آورد.

امروزه گردشگري نه فقط منبعي سرشار از درآمد و عاملي مهم در رونق و توسعه اقتصادي است بلکه بستري مهم و بنيادي در تعاملات فرهنگي، سياسي و اجتماعي کشورها به شمار مي رود و از اين رو، رونق آن با جديت زيادي دنبال و براي آن هدف گذاري و برنامه ريزي مي شود.

نهادينه کردن فرهنگ گردشگري و توسعه آن به عنوان يک صنعت از مولفه هاي مهم توسعه پايدار است. از سوي ديگر، امروزه آيين ها، آداب و رسوم، بناها و آثار باستاني يک کشور نه فقط ثروت ملي، بلکه ميراثي جهاني هستند که بايد در حفظ و پاسداشت آنها کوشيد.

توسعه گردشگري به برنامه ريزي و بکارگيري سياست هاي مناسب در حوزه هاي فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي و سياسي نيازمند است و مديريت در اين حوزه حساس بايد بتواند با هدف گذاري هاي بنيادي و پايدار، بسترسازي هاي متوازن و سرمايه گذاري هاي خرد و کلان، ميان دولت، بخش خصوصي و مردم هماهنگي ايجاد کند و به رشد و گسترش اين صنعت جامه عمل بپوشاند.

بر اساس اهمیت این موضوع اعضای شورای اسلامی شهر اشکذر در دوره جدید یکی از شاخصه های فعالیت خود را به این مهم اختصاص داده اند و تصمیم دارند برای معرفی هر چه بهتر شهر اشکذر و حتی شهرستان تمام تلاش خود را به کار گیرند که طی نشست هم اندیشی بین اعضای دوره چهارم و پنجم شورای اسلامی شهر اشکذر به شرح ذیل دغدغه خود را در این راستا بیان نمودند.

ریکزارهای  و شن زارهای شهر اشکذر عاملی برای جذب گردشگر

رییس شورای اسلامی شهر اشکذر گفت: ریکزارها و شن زارهای موجود درشهر اشکذر خود عاملی برای جذب گردشگر است که باید با مدیریت و برنامه ریزی لازم در حفظ این سرمایه تلاش نمود .

وی با بیان اینکه در طول چند سال گذشته برگزاری دعای ندبه  و نمایش آن از طریق رسانه ها خود عاملی موثر در معرفی شهر و شهرستان اشکذر است گفت : مراسم نخل برداری اشکذر یکی از شاخصه های مهم در معرفی این شهر است بنابراین باید یکی از برنامه های مهم شورا  در طول چهارسال آینده جدا از بحث شهر سازی و عمران شهری شناسایی پتانسیل های دیگر شهرستان و معرفی آن به کل ایران و حتی فراتر از ایران باشد.  

محمد علی دلشب با بیان اینکه یکی برنامه های شورا در طول این چهار سال دعوت از اعضای همه دوره های شورای اسلامی شهر اشکذر و نیز نخبگان شهرستان برای هم اندیشی و تبادل نظر  هست تصریح نمود: شناسایی نخبگان  و استفاده از فکرو اندیشه آنها در توسعه شهر و شهرستان عامل موثری است که باید به آن توجه داشت.

وی افزود:  اصحاب رسانه شهرستان نیز یکی دیگر از پتانسیل هایی هستند که در معرفی هر چه بهتر شهرستان می توانند عاملی موثر باشند بنابراین باید از این پتانسیل موجود در شهرستان  نهایت استفاده را نمود.

دلشب خاطر نشان کرد:  جذب سرمایه گذار برای توسعه شهر اشکذر  و گردشگری در این شهر یکی از استراتژی های مهمی است که باید مورد توجه شورا قرار گیرد.

***

وحدت عامل تاثیر گذار در توسعه و معرفی بهتر اشکذر

 

نائب رییس شورای اسلامی شهر اشکذر هم با اشاره به برخی از آفت هایی که منجر به عدم معرفی فراگیرو توسعه شهرستان شده است گفت: وجود وحدت عامل بسیار تاثیر گذار در توسعه و معرفی هر چه بهترشهر اشکذر هست که باید بدون در نظر گرفتن عوامل اختلاف آمیز  در راستای توسعه شهر اشکذر گام برداشت.

وی با اشاره به باغات موجود در شهرستان افزود: یکی از عواملی که می تواند در توسعه گردشگری شهرستان مفید واقع شود  فضا سازی باغات شهر اشکذر و تبدیل آنها به یک کاربری گردشگرپذیر همراه با کاربری کشاورزی است.

علیرضا ابویی تصریح نمود: در بحث توسعه گردشگری در این شهر  باید به اصل رقابت نیز توجه داشت و هر چه سریعتر در این راستا گام برداشت چرا که همه شهرستانها در تکاپو برای رسیدن به این مهم هسنند.

وی خاطر نشان کرد: احیای بافت تاریخی اشکذر با بدنه سازی و کف سازی معابر آن، حتی اگر منجر به جذب توریست هم نشود برای خودمان می تواند جذاب باشد، چرا که دلمان برای این نوع بافتها در آینده نزدیک تنگ خواهد شد.

 

***

جذب سرمایه گذار برای ساخت هتل و فرهنگ سرا در شهر اشکذر

سید علی اکبر رضوانی عضو شورای اسلامی شهر اشکذرهم  با اشاره به اینکه وجود مکان هایی مناسب برای توقف  مسافران و گردشگران می تواند عامل موثر بر توسعه گردشگری و معرفی بهتر شهر اشکذر باشد یاد آورشد: باید سرمایه گذارانی را برای ساخت هتل و فرهنگ سرا جذب نماییم .

وی با اشاره به برخی از پتانسیل های گردشگری موجود در شهر اشکذر و حتی شهرستان افزود: باید با همدلی و بدون تعصبات بی مورد برای معرفی این پتانسیل ها تلاش کرد و عامل موثر برای موفقیت بهتر در این راه دغدغه شدن موضوع برای  تک تک مردم این شهر است.

***

دعوت از مستند ساز برای ساخت مستند شهر اشکذر

شهردار اشکذر خاطر نشان کرد: برای معرفی  بهتر شهراشکذر عاملی که می تواند موثر واقع شود دعوت از مستند ساز با مشارکت شهرداری ، فرمانداری ، بخشداری ها و شورای شهر  برای ساخت مستند از شهر اشکذر و حتی شهرستان است .

وی با بیان آنکه بدون همدلی و همکاری سایر دستگاه ها کاری پیش نمی رود خواست تا سایر دستگاه های نیز برای  معرفی بهتر شهرستان و نیز عمرانی و آبادی آن تلاش نمایند.

مهدی جعفری پور با بیان اینکه بدون سرمایه نمی توان  برای توسعه شهر گامی برداشت گفت : در جذب سرمایه گذار بایدتمام تلاش  خود را به کار گیریم .

 

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/ES3oG

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec