رییس هیات اسکواش استان یزد گفت: ۲۴۰ میلیارد ریال بودجه برای ساخت کورت (محل ورزش اسکواش) در هشت شهرستان میبد، مروست، زارچ، خاتم، مهریز، ابرکوه، اشکذر و بهاباد نیاز دارد که در حال حاضر هیچ زیرساخت اولیه برای این رشته ندارند.

به گزارش اشکذر خبر، ” محمد حسین نجفی یزدی ” گفت: هم‌اکنون به غیر از شهرستان یزد که دارای کورت بین‌المللی است به همراه شهرستان‌های اردکان، تفت و بافق، در هیچ منطقه‌ دیگری اصلا زیرساخت مناسب نداریم.

وی با بیان اینکه ساخت کورت اسکواش باید طبق استانداردها باشد که هزینه‌بر است ادامه داد: باید علاوه بر اختصاص بودجه دولتی، شاهد همکاری بخش خصوصی، صنایع و خیران ورزش دوست باشیم.

این مسئول بیان کرد: اساسی ترین نیاز برای توسعه ورزش جذاب اسکواش در استان وجود کورت است که امیدواریم برای حل مشکل موجود همکاری لازم در استان به عمل آید.

نجفی گفت: برای هر سه کورت حدود ۵۰۰ متر مربع زمین نیاز است که اگر در شهرستان‌ها در اختیار ادارات ورزش و جوانان قرار گیرد با کمک‌های خیران و بخش خصوصی اقدام می‌شود.

وی یادآور شد: هم‌اکنون حدود ۱۵ بازیکن اسکواش یزد عضو تیم‌های ملی در رده‌های مختلف شامل بانوان و آقایان هستند و اگر زیرساخت لازم فراهم شود شاهد توسعه آن خواهیم بود.

استان یزد ۴۷ هیات ورزشی و ۶۲ هزار ورزشکار بیمه شده دارد.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/hPMGy
  • منبع خبر : ایرنا