فرماندار اشکذر گفت: براساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب، کوچک‌انگاری نهادی به نام آموزش و پرورش خسارات سنگینی به بار خواهد آورد و بر همین اساس مدیریت شهرستان با همراهی خوب استاندار یزد از صنایع و خیرین دعوت کرد پای کار آموزش بیایند تا زیرساخت‌های لازم و کافی فراهم شود.

به گزارش اشکذر خبر؛ روح‌الله ردائی فرمانار شهرستان در نشست ۲۸۶ شورای آموزش و پرورش شهرستان اشکذر گفت: براساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب، کوچک‌انگاری نهادی به نام آموزش و پرورش خسارات سنگینی به بار خواهد آورد و بر همین اساس مدیریت شهرستان با همراهی خوب استاندار یزد، از صنایع و خیرین دعوت کرد پای کار آموزش بیایند تا زیرساخت‌های لازم و کافی فراهم شود.

ردائی با بیان اینکه بحث آموزش و علم اندوزی واجب است؛ اما واجب‌تر از آن بحث تربیت است؛ بر تشویق دانش‌آموزان به حضور در مراکز برکت آفرین و نورآفرین همچون مساجد و هیئات تأکید کرد و در ادامه با اشاره به ضرورت برنامه ریزی برای اوقات فراغت دانش‌آموزان، خاطرنشان کرد: اوقات فراغت تابستان فرصت مناسبی برای توجه به مباحث آمادگی جسمانی، مهارتی، قرآنی و غیره فارغ از فضای آموزشی است؛ اما آنچه اهمیت دارد دستاورد برنامه‌های اوقات فراغت است که باید بر مبنای مبانی انقلاب و امام راحال و مقام معظم رهبری و شهدا، پایه گذاری شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان اشکذر همچنین با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری درخصوص مسجدمحور بودن برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی، افزود: همه طیف‌های می‌توانند داخل مسجد قرار بگیرند و حد و مرزی برای مسجد وجود ندارد؛ چرا که این فضا وصل به نور است و برکات خاص خودش را دارد و همانطور که حضرت آقا می‌فرماید جوانی که با مسجد سروکار دارد؛ خیرش بیشتر به جامعه می‌رسد.

ردائی ادامه داد: براساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب، کوچک‌انگاری نهادی به نام آموزش و پرورش خسارات سنگینی به بار خواهد آورد و بر همین اساس مدیریت شهرستان با همراهی خوب استاندار یزد، از صنایع و خیرین دعوت کرد پای کار آموزش بیایند تا زیرساخت‌های لازم و کافی فراهم شود.

محمدعلی الیاسی مدیر آموزش و پرورش شهرستان نیز در این نشست ارائه گزارش کار سه ماهه آموزش و پرورش، برنامه‌های اوقات فراغت، بررسی وضعیت برنامه‌های سوادآموزی و تجلیل از برگزیدگان مسابقات و همچنین فرهنگیان شاغل و بازنشسته منتخب را از موضوعات دستور کار جلسه برشمرد.

گفتنی است تجلیل از معلمان منتخب شاغل و بازنشسته با اهدای لوح سپاس و همچنین تبجیل از برگزیدگان مسابقات قرآنی و … با اهدای هدایایی از سوی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان پایان بخش این مراسم بود.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/Jec6e