• کد خبر: 40881
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: یکشنبه 24 خرداد 1394 - 08:35
  رييس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان تفت گفت: حريقي که روز گذشته در مسير برفخانه طزرجان شهرستان تفت آغاز شده بود با حضور به موقع نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و کمک‌های مردمی مهار شد .

  به گزارش اشکذر نیوز به نقل از یزد رسا، «غلامرضا درخشان» افزود: با حضور ماموران يگان حفاظت اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان تفت و اعزام ماموران از اداره كل عمليات اطفاي حريق تا ساعت 20 ديروز جمعه ادامه داشت.

  آتش گرفتن مراتع

  وي اظهار كرد: در اين آتش‌سوزي بيش از دو هكتار از مراتع كه عموماً در مناطق شيب‌دار، كوهستاني  و صعب العبور قرار دارند، طعمه حريق شده است.

  درخشان افزود: علت شروع آتش سوزي در حال بررسي است، اما طبق تحقيقات اوليه احتمال شروع آتش ناشي از ته سيگار توسط گردشگران دور از ذهن نيست.

  وي عنوان كرد: در عمليات اطفاي حريق فرماندار شهرستان تفت و مديركل منابع طبيعي استان موضوع را پيگيري كردند و تعدادي از كوهنوردان به همراه نيروهاي هلال احمر و تعدادي از مردم محلي نيز در عمليات خاموش كردن آتش حضور داشتند.

  رييس اداره منابع و آبخيزداري شهرستان تفت گفت: گرماي هوا و خشكيدگي مراتع شرايط مناسبي را براي ايجاد و گسترش سريع آتش بوجود آورده است و متاسفانه وزش باد به دامن زدن به آتش كمك مي‌كند.

  درخشان افزود: مراتع آسيب ديده عمدتاً داراي گونه‌هاي درمنه، گون و چوبك و با پوشش حدود 20 درصد گزارش شده است.

  وي خاطرنشان كرد: با توجه به شرايط فعلي مراتع ، روشن نمودن آتش در اين عرصه ها خطرناك بوده و ممنوع است.

  اين مسئول در پايان افزود: در شرايط كنوني حتي يك ته سيگار هم مي‌تواند به ايجاد حريق بزرگ در منطقه منجر شود، از اين رو لازم است هوشياري و مراقبت لازم در اين خصوص به عمل آيد.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/0vooI

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *