• کد خبر: 19877
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: سه شنبه 27 فروردین 1392 - 09:29
  مسئول دفتر نظارت شورای نگهبان در استان یزد:
  مسئول دفتر نظارت شورای نگهبان در استان یزد جشن 100 هزار نفری آزادی را مصداق حیف و میل کردن بیت المال و کاری حرام عنوان کرد و گفت: جشن ۱۰۰ هزار نفری آزادی کاملا شائبه سیاسی دارد و رابطه آن با انتخابات مشهود است

  به گزارش نسیم صادق به نقل از یزدرسا مسئول دفتر نظارت شورای نگهبان در استان یزد در حاشیه مراسم ترحیم “حجت الاسلام یحیی زاده” ، در خصوص برگزاری «جشن ۱۰۰ هزار نفری آزادی» با بی نیاز خواندن کشور به برگزاری این گونه مراسم ها اظهار داشت: این برنامه به چند دلیل اشتباه است، اول بخاطر اینکه ستاد تسهیلات نوروزی هر سال برگزار می شود و در آینده نیز برگزار خواهد شد اما چرا اینگونه اقدامات تا به حال انجام نشده است؟

  حجت الاسلام سید ناصر محمدی فعالیت ستاد تسهیلات نوروزی را قابل تقدیر دانست و افزود: در کشور ستادهایی چون ستادهای تسهیلات نوروزی بسیار هستند که خدمات بسیار خوبی را در طول سال انجام می دهند که به هر حال چیزی جز وظیفه آن ها نیست اما با توجه به وضعیت اقتصادی کشور، اگر قرار باشد در هر بخش و عرصه ای، تقدیرو تشکر را با مراسم های میلیاردی برگزار کنند، غیر ممکن و به گونه ای ظلم به ملت است.

  جشن ۱۰۰ هزار نفری آزادی کاملا شائبه سیاسی دارد و رابطه آن با انتخابات مشهود است

  وی ادامه داد: دومین دلیل اشتباه بودن برگزاری همایش ۱۰۰ هزار نفری دولت این است که با توجه به قرار گرفتن در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، این اقدام کاملاً شائبه سیاسی دارد و رابطه آن با انتخابات مشهود است.

  حجت الاسلام محمدی این حرکت دولت را مصداق حیف و میل کردن بیت المال و کاری حرام عنوان کرد و گفت: با برداشت انتخاباتی که در این همایش خواهد شد، هم از لحاظ قانونی و هم از لحاظ شرعی مشکل دارد و می تواند ظلم بزرگی در حق دیگر کاندیداها باشد.

  مسئول دفتر نظارت شورای نگهبان در استان یزد خاطر نشان کرد: در حال حاضر دستگاه هایی هستند که کمتر از ۲۵ درصد بودجه ای که برای آنها مصوب شده را دریافت کرده اند و با دادن حداقل حقوق به کارمندان خود، با مشکل مواجه هستند که رسیدگی به این مشکلات امری واجب تر است.

  وی درخصوص حضور کارمندان یزدی دولت در این همایش گفت: هرچند برخی از مسئولین به اجبار تن به حضور خود و کارمندانشان در این همایش داده اند اما چون هزینه اینگونه همایش ها از خزانه بیت المال برداشت شده و در جایی غیر مورد خود خرج می شود، نباید شرکت کنند.

  حجت الاسلام والمسلمین محمدی در پایان تصریح کرد: مسئولین ادارات و دستگاه های دعوت شده به این همایش با سنگین و سبک کردن حضور خود در این همایش اهم کار خود را شناسایی کنند که آیا حضور در این همایش اهم است یا عدم حضور؟! و اگر توانایی این کار را هم ندارند، لااقل حضور خود را به حداقل برسانند.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/rydTv

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *