به دنبال تغییر رنگ بندی شهرهای کرونایی استان یزد، شهرهای قرمز استان به سه شهر کاهش یافت و تعداد شهرهای زرد رنگ یزد افزایش یافت.

اشکذر خبر: براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی یزد، هم‌اکنون تعداد شهرهای قرمز استان نسبت هفته گذشته یک مورد کمتر شده و به دنبال نارنجی شدن ابرکوه، تنها شهرستان‌های مروست، خاتم و بهاباد قرمز رنگ هستند.

هر چند شهرستان اشکذر از وضعیت زرد رنگ به نارنجی تغییررنگ داده است ولی با افزودن شدن شهرستانهای تفت و میبد به بافق به عنوان تنها شهر زرد رنگ از هفته‌ی گذشته، شهرهای زرد استان به سه مورد افزایش یافت.

یزد، اردکان، مهریز، ابرکوه و اشکذر نیز پنج شهرستان نارنجی در استان هستند.

امروز اتوواکسیناسیون(اتوبوس واکسیناسیون سیار) در شهر یزد که قرار بود در میدان امیرچخماق مستقر شود، به دلیل پدیده ریزگردها و توفان گرد و خاک تعطیل است.

خوشبختانه دیروز جمعه ۲۰ اسفندماه هیچ گزارشی از فوت بیماری به دلیل ابتلا به کرونا ثبت نشد ولی در عین حال از ۳۴۲ نمونه گرفته شده از بیماران مشکوک به کرونا ویروس، بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۰۱ بیمار مبتلای قطعی در استان شناسایی شدند که ۱۷ نفر آنها در بیمارستان‌های استان بستری و ۸۴ نفر در منزل دوران نقاهت را طی می‌کنند.

تعداد بستریهای کرونایی استان تا روز گذشته ۲۴۵ بیمار بوده که از این تعداد،  ۸۵ نفر در بخش مراقبت های ویژه یزد خدمات درمانی دریافت می کنند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/QTuu7