اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

تعیین مهریه و تهیه جهیزیه یکی از بلاها و مشکلات جامعه امروزی است/ شکست حدود شرعی در عروسی ها یک مشکل اساسی است

شناسه خبر : 43622 | تاریخ انتشار : : 20 شهریور 1394 - 23:22 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز امام جمعه اشکذر در خطبه‌های این هفته ضمن اشاره به سالروز شهادت حضرت جوادالائمه(ع) حدیثی از آن امام همام نقل کرد و گفت: امام جواد(ع) کثرت در تلاوت سوره قدر و ذکر استغار را موجب همراه بودن در دنیا و آخرت با ائمه دانستند  .   “حجت الاسلام والمسلمین طالبیان” در ادامه به روز […]

به گزارش اشکذر نیوز امام جمعه اشکذر در خطبه‌های این هفته ضمن اشاره به سالروز شهادت حضرت جوادالائمه(ع) حدیثی از آن امام همام نقل کرد و گفت: امام جواد(ع) کثرت در تلاوت سوره قدر و ذکر استغار را موجب همراه بودن در دنیا و آخرت با ائمه دانستند  .

 

“حجت الاسلام والمسلمین طالبیان” در ادامه به روز بیستم شهریور سالروز شهادت ایت الله مدنی از شهدای محراب اشاره کرد و گفت:ایت الله مدنی یکی از شاگردان برجسته حضرت امام(ره) و بازوان پرتوان آن رهبر عظیم الشان بوده است که به توفیق شهادت نائل شد.

 

امام جمعه اشکذر ماه ذی الحجه را از برجسته ترین ماه های خدا دانست و اضافه کرد: دهه اول ماه ذی الحجه در میان سه دهه این ماه ویژگی های خاصی دارد که شایسته است اهل ایمان به آن توجه داشته باشند.

 

وی در ادامه به روز اول ماه ذی الحجه، سالروز ازدواج امیرالمومنین(ع)و حضرت زهرا(س) اشاره کرد و گفت:این روز را بعنوان روز ازدواج نامگذاری کرده اند و همان طور که میدانیم ازواج یک امر مهمی میباشد ولی امروزه جوانانی که در سن ازدواج هستند کمتر به نقش اساسی ازدواج در حفظ دین اهمیت میدهند.

 

طالبیان با توجه به روایاتی از از معصومین(ع) نقل شده است، ازواج را حافظ نصف دین دانست و ادامه داد: امیرالمومنین(ع)و حضرت زهرا(س) دو انسان کامل هستند که از هر جهت سیره و روش زندگی آنها مانند ازدواج میتواند الگو برای همه باشد.

 

امام جمعه اشکذر رضایت جوانان برای ازواج بایکدیگر را یک درس از ازدواج امیرالمومنین(ع)و حضرت زهرا(س) دانست و تاکید کرد: نباید والدین سلیقه خود را بر سلیقه جوانان در امر ازواج ترجیه دهند.

 

ویتعیین مهریه و تهیه جهیزیه را از  دیگر از درس های ازدواج امیرالمومنین(ع)و حضرت زهرا(س) بایکدیگر دانست و گفت: پیامبر اکرم(ص) در تعیینمهریه برای ازواج حضرت زهرا(س) هیچ سخت گیری نکردند و حضرت زهرا(س) نیز به اندک چیزی رازی شدند و همچنین برای خرید جهیزیه نیز به کمترین اکتفا شد ولی امروزه تعیین مهریه و تهیه جهیزیه یکی از بلاها و مشکلات جامعه ماست.

طالبیان شکستن حدود شرعی در عروسی هارا یک مشکل اساسی دانست و افزود: کارهایی که در بعضی از عروسیها صورت میگیرد دور از شان اسلام و راهنمایی های اهل بیت است.

 

 

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/SfwBs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124